Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a fogával és a...

Mit csináljak a fogával és a körmeivel?

Figyelt kérdés

Van egy törpenyulam, 4 hónapos. Első kérdésem az lenne, hogy az igaz, hogy nem szabad neki 6 hónapos koráig gyümölcsöt/zöldséget adni?? Nem is adok neki, mert azt hallottam, hogy belepusztul. (Kosorrú törpenyúl)

A másik kérdésem pedig az, hogy a fogaid mivel koptatja? Mindig van előtte széna, van egy bot is, amit rágcsál-kapar.. De ma láttam, hogy elég nagyok a fogai, és a körmével is mindig kimar. ( Tudom, hogy a rózsaszín rész alatt kell levágni, de nem merek hozzányúlni, nehogy kivérezzen.)



2015. jún. 2. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
3 hónapos kora után kaphat zöldséget. A fogát, meg a karmait meg orvos intézi. Csak olyanhoz vidd, aki ért is hozzá.
2015. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állatorvossal nézesd meg a fogát, hogy nem túl nagy-e. Fogkoptatásra faág, széna elég kell hogy legyen, de lehet venni fa labdákat meg egyéb fa játékokat állatkereskedésben, az is jó lehet.

Állatorvos levágja a körmét olcsón, én mondjuk nem szoktam vágatni, max akkor karmol ha nem megfelelően emelgetem. Amúgy nincs gond ezzel.

4 hónapos kor után már kaphat zöldségeket. Gyümölcsöt ritkábban kapjon csak. A zöldség fontosabb.

2015. jún. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És milyen zöldséget adhatok neki?
2015. jún. 2. 15:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Néhány tenyésztő oldalán megtalálod az adható zöldségek táblázatát
2015. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!