Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulaknál myxomatózis elleni...

Nyulaknál myxomatózis elleni oltást évente 1-szer kell beadni, vagy olyan, hogy beadják, aztán valamennyi hét múlva újra kell menni? És még egy kérdés: ilyen oltás az állatorvosoknál mindig van?

Figyelt kérdés
legutóbb a rendelőben láttam kiírva, hogy 3000 Ft. De azt nem tudom, hogy fel kell-e előtte hívni, vagy egyszerűen odaviszem a nyulat.

2015. jún. 3. 22:02
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Igen, évente egyszer kell, lehetőleg tavasszal, mielőtt a szúnyogok megjelennek, mivel ezt a betegséget a szúnyogok terjesztik. Két-három hét kell, mire a védelem teljesen felépül, úgyhogy érdemes minél előbb beoltatni a nyuszit, mert már így is kicsit késő.

Hogy mindig van-e oltás, az az adott állatorvostól függ. Ha rendszeresen foglalkozik nyulakkal, akkor valószínűleg igen, de szerintem érdemesebb lenne előtte odaszólni.


Üdv: Kata

2015. jún. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Oltóanyag függő, van, amit fél évente kell beadatni, van, amit évente. Nem árt először telefonálni, hogy biztos legyen.
2015. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm! :)
2015. jún. 3. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a hatás mindig csak fél évig tart. Sokan azért mondják, hogy évente kell oltani, mert ha beoltod tavasszal, őszig tart, tehát ameddig vannak rovarok, amik terjesztik. Télen meg nincsenek, ezért "fölösleges". Ha nagyon vigyázni akarsz rá, akkor viszont oltasd félévente. Elvileg mindenhol van, kivéve ha valami kimondottan mondjuk csak kutya-macska rendelő. Ha biztosra akarsz menni, hívd fel. Egy telefon nem nagy dolog.
2015. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mindig fél évig tart. Mi pl. Nobivacot kaptunk, ami 1 évig véd. Hívd fel a dokit, aki oltja, hogy meddig véd az, amit ti kaptatok :
2015. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Imirob kennel'10 ***** válasza:
A myxovac 1 évig véd,a pestorin mormyx fél évig,de ez kombinált(RHD)
2015. aug. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!