Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vonaton lehet vinni tengerimal...

Vonaton lehet vinni tengerimalacot?

Figyelt kérdés
Igazából az a gond hogy Debrecentől Székesfehérvárig kell utaznom egy pár napra de hazafele kocsival jövök!És a tengerimalacomat is viszem..És neki kell jegy a vonatra vagy egyáltalán felengedik??IC-n utazhat?

2015. jún. 7. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Busszal már többször vittem haza malacot.

Arra figyelj, hogy ne kapjon hőgutát. Malac utálja a meleget és ilyenkor a tömegközlekedési eszközökön elég meleg van.

2015. jún. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Máv üzletszabályzat [link]


"A kézipoggyászra vonatkozó általános szabályok megtartásával az utas zárt szállítóeszközben élő állatot is bevihet a vasúti kocsiba, ha az (pl. kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja."


"A vasúti kocsiba bevihető élőállat-szállítás díjszámításának szabályait a Díjszabás tartalmazza."


Díjszabás: [link]

"A vasúti társaság kizárólag a kutya szállításáért számít fel viteldíjat."

2015. jún. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

IC-n viszont elvileg nem lehet:

"Nem vihető be élő állat: a pót- és helyjegyköteles, a helyjegyköteles vonatba és kocsiba."


Azt persze nem tudom, hogy a gyakorlatban ezt betartatják-e.

2015. jún. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy észre se vennék, ha leteszed a lábadhoz. :)
2015. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én hallottam már olyat, hogy valakit leszállítottak a vonatról télvíz idején, a malac miatt. Elvileg kalauzfüggő, de ha belefutsz egy gonoszabb típusba, az simán lerakhat.

Én inkább azért nem vinném, mert a MÁV-vonatok kb. a szaunával egyenértékűek, kivéve az elővárosiakat meg talán az IC-t, de utóbbiban se vagyok biztos. Debrecen és Fehérvár sincs közel egymáshoz. Annyi ideig én nem merném kitenni ennek a melegnek. Nem tudod otthon hagyni addig? Rábízni a szomszédra, vagy ilyesmi?

2015. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :D Hát szívesen hagyom itthon..De ha nagyon muszály akkor rá bízom valakire!
2015. jún. 9. 14:31
 7/7 A kérdező kommentje:
nem szívesen*
2015. jún. 9. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!