Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a velemenyetek az oroszlanf...

Mi a velemenyetek az oroszlanfeju torpenyulamrol? Lenne par kerdesem, ha lehet normalis valaszokat.

Figyelt kérdés

Tegnap vettem,feher 7 hetes torpenyuszi.

Amikor hazahoztam,karmolt es nemmozgot.

Ma mar szaladgal viszont akarmikor kiveszem mindig visszaszalad a ketrecbe.

Fogkoptatoja van,idaig nem lattam,hogy probalkozott valamit megragcsalni.

Viszont egyik sarokba vegzi a dolgat,de hogyha kiveszem MINDIG ameddig kinntvan,odabogyozik mindenhova..Mit tudnek ez ellen tenni?

Iskola miatt,egessznap probalok foglalkozni vele,simogatni.

Ma lattam aludni inni stb. Adhatok neki nyugodtan gyumolcsot/zoldsegeket?(Elolvastam miket szabad es miket nem)Mennyit adhatok?

Magkarikaja van,es nyultap is boven.Ma eleg sok tapot megevett,es a karikabol is szedett le.

Adtam neki azonkivul keves salata levelet,almat,repat viszont egyebet meg nem mertem.

Viz rendszeresen napi 2x cserelve van.Ha kirakom a szonyegre nemnagyon mozog,viszont ha elindul egy ido utan,akkor megy korbe es szetnez:)

Kijonni nemnagyon akar,bennt ha a forgacsot piszkalom hozzam kap a karmaival illetve karmol,viszont ha kinntvan,akkor egessz kedvesnek mondhato.Kezbol eszik,de csak ketrecen belul! Furdetni mekkora ertelme van es mikor kellene?Tiszta,nem mocskos..


Elore is koszi a tanacsokat.



#Oroszlanfeju torpenyul
2015. jún. 10. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:

a nyusziknak a széna a fő táplálékuk, ez tegye ki a kajája 80%át, és legyen mindig előtte! gyümölcsöket, zöldségeket csak módjával, ilyen kicsi nyuszinak még nem ajánlanám mondjuk. a fokozatos szoktatás is fontos.

még ijedt, szokatlan neki az új hely, azért nem barátságos meg bátor annyira, majd feloldódik.

fürdetni nem kell, inkább csak fésülni. a körmeit vágni kell, ha túl hosszú.

az én nyuszim is bent wc-re pisil-kakil, de ha ki van engedve, akkor mindent körbebogyózik, pedig ő már 2 éves :D mindig megyünk, és felsöprögetjük.

2015. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ertem..

De az gond,hogyha mindig van elotte mag,meg ilyen ragorudak magokkal??

Nagyon nagyon eszi...Ma ugylattam sokat megevett.:)


Akkor probaljam hanyagolni a gyumolcsoket/zoldsegeket?

Mikor oltassam be,illetve bekell?:D


Oke,beszerzek,akkor a heten kefet es fogom fesulni:DD

2015. jún. 10. 22:07
 3/7 anonim ***** válasza:

oltatni kell 2 betegség ellen is, hogy mikor kell az elsőt kapnia, azt nem tudom, nem volt még kölyöknyuszim :)

azokkal a magos rágókákkal az a gond, hogy túl édesek, a cukor nem tesz jót nekik. (gyümölcsöket ezért is kell hanyagolni)

ha szénát eszik, az rendesen koptatja a fogait, de kaphat pl faágakat. (mondjuk tölgyet)

2015. jún. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az oltast is elintezem!:)


Szoval,akkor Te szerinted jolenne a taplalasa ugy,hogy rendszeresen raknek sok-sok szenat az etetojebe,es egy masik talba naponta magot.Azt a rudat viszont,akkor szerinted leszedjem vagy maradhat?

A gyulmocsoket,meg a zoldsegeket visszaveszem es etetem joval kevesebbet,fokozatosan:D


Remelem megszokja majd,de mindig visssza szalad a ketrecbe ahogy kivettem,es ha hozzanyulok ott valamihez ideges lessz.Viszont ha a kezemben van pl,akkor nincs baj vele:)


Koszi a valaszokat.

2015. jún. 10. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:

szénához szénarácsot ajánlok, abból jobban ki tudja szedni, amennyi neki kell :) magok is módjával mehetnek csak, inkább a granulált táp. nincs igazán szükségük olajos (vagy egyéb) magvakra, a kukorica pl nagyon hízlalja is őket, és rámehet a májukra.

a lényeg, hogy széna mindig legyen! az enyém nagyon nem ette, de vettünk neki ilyen gyógynövényes, ízes, szagos szénát, amit a normálissal összekeverünk, és így már falja nagyon :)

2015. jún. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na akkor...

3 hónapos kor előtt TILOS zöldséget-gyümölcsöt adni, utána is ma heti 1-2 szeletet. Salátát.akkor se adj, túl sok permetszert raktároz.

A legfontosabb táplálék a SZÉNA, tápból elég reggel-este egy kanálnyi. A magkeverék helyett pedig vegyél pellet formájú nyúltápot, pl halywood, Versele laga. A magok válogatáshoz, egyoldalú táplálkozáshoz vetetnek, ráadásul búzára, kukoricàra semmi szüksége, márpedig ezek elég sokat tartalmaznak.

Kiengedni még nem kellett volna, először szokja meg az új helyet, téged, stb.

A bogyózás a nyuszival jàr, ivartalanítás után van esély, hogy csak a wcbe pottyant. Forgàcs helyett tegyél be neki sarok wct fapellettel, kevesebb kosszal jár.


Végül pedig alaposabban olvass utána a nyuszitartásnak, elég sok tenyésztő oldalán le van írva minden tudnivaló, és a nyuszis fórumok is jók.

2015. jún. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os utolsó válaszoló "A bogyózás a nyuszival jàr, ivartalanítás után van esély, hogy csak a wcbe pottyant." úgy okoskodj, hogy ne beszélj hülyeséget! A nyúl ovartalanítás nélkül is használja a sarok WC-t, az enyém is kölyök kora óta használja, nem kellett ivartalanítani! Na meg milyen kukoricáról, búzáról beszélsz? Szó nem esett ilyenről! Állítom, hogy a hozzád hasonlók is csak a levegőbe beszélnek, mert a való életben ti sem tesztek ennyi mindent az állataitokért, te is az ivartalanítást hajtogatod, de azt nem, hogy mennyi veszéllyel jár!
2017. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!