Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Beltenyészet a kisállatkereske...

Beltenyészet a kisállatkereskedésekben? Felpontozlak

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben több kereskedésben megfordultam, mert egy kis sündisznót veszek jövő héten, neki kerestem felszereléseket.

Amikre figyelmes lettem az állatkereskedésekben, hogy pl csak 1 terrárium volt hörcsöggel teli.Megkérdeztem az eladót, hogy ezek mind hímek vagy nőstények?Mondja, hogy nem tudja, de csak abban vannak hörik..

Szóval tuti tele volt hímekkel és nőstényekkel..És kérdezem, hogy legalább nincs köztük testvér?

Mondja, hogy de vannak...

Szerintetek??És még azt mondja, hogy nem ivarérettek. Hát a kis hörik nem arról híresek hogy évek után válnak ivaréretté, ráadásul ezeken látszott, hogy felnőttek..

Szóval több kérdésem is lenne.

Az állatkereskedésben miért nem hozzá értő emberek vannak?

Nem gondolnak bele, hogy most valaki hazaviszi és 1 hét múlva lefial a fiúnak mondott hörcsög, akkor az nem lesz kínos kicsit?? Főleg,hogyha sikerült testvértől , akkor meg ugye tudjuk, hogy egyéb gondjai is lehetnek.

Észreveszik egyátalán, hogyha vemhes egy nőstény?Vagy csak lefial mondjuk éjszaka amíg zárva van a bolt, reggelre meg megeszik a többiek a kicsiket??

Hatalmas felelőtlenségnek tartom, egyrészt kicsi helyen nyomorognak, másrészt meg nincsenek széjjel-szedve..Ki tudja, hogy ők is nem -e beltenyészet eredménye.

És akkor most a tudatlan vásárló hazaviszi, örül neki..


Persze a vágásra tartott tyúkoknál folyamatos harcok vannak, hogy nagyobb helyet kapjanak, de a kisemlőseinkre senki nem fél? Megmondom őszintén, hogy eltiltanám az összes ilyen boltot az állat árulástól.Áruljanak tápot meg ketrecet, azt talán nem rontják el.


Ezzel nem provokálni akarom a társaságot, biztos vagyok benne, hogy az ott dolgozók értenek valamit az állatokhoz és nem az ő hibájuk, hogy retardált a főnökük/bolttulaj..De akkor is.. Ti mit gondoltok?


Ja és persze, tudom, hogy tenyésztőtől kell venni az ilyesmit, de az átlag-kisgyermekes család csak besétál a szomszéd boltba, megveszik és örülnek, hogy jó vásárt csináltak..


Minden véleményt felpontozok, írjatok sokat, érdekelne más véleménye


2015. jún. 11. 17:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
ja és nem valami kis sufni boltról van szó. megyeszékhelyen egy központhoz közeli nagy kereskedésről.
2015. jún. 11. 17:42
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
És akkor mivan? A beltenyészet a homozigóta gének arányát növeli, és ennyi. ez lehet jó, lehet rossz. Álltatenyésztésben a beltenyésztés bevett szokás, beltenyésztett állatok szelekcióval 3-4 generáció után már stabilizálódnak, kisérleti rágcsálóknál komplett betenyésztett törzsek léteznek bármiféle gond nélkül.
2015. jún. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
azt ne mondd már nekem, hogy az a hörcsög/tengerimalac akinek a szülei is testvérek voltak és ő is párosodik egy rokonával, akkor az utódjai makkegészséges lesznek, nem lesz semmi genetikai betegségük???
2015. jún. 11. 17:47
 4/17 A kérdező kommentje:
a beltenyészet előhozhatja a recesszív betegségeket , amik között van pár "barátságos" dolog..
2015. jún. 11. 17:48
 5/17 A kérdező kommentje:

tisztában vagyok, hogy kutyáknál meg más állatoknál is csinálnak ilyet, de ezt tenyésztő és ellenőrzik.

most arra irányul a kérdés, amikor bebasznak 20 hörcsögöt egy ketrecbe és majd lesz valami.

2015. jún. 11. 18:19
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Ha olyan nagy az az állatkereskedés, akkor nem kéne egy ilyen hiba miatt leminősíteni a tulajt!Előbb nézz szét, hogy a többi állat milyen, a halak, a teknősök stb., milyen a helyük, ha azoknál is súlyos hibákat találsz, akkor igazad van.De simán lehet, hogy egyszerűen csak nincs hozzá idejük, vagy helyhiány van, esetleg nem értenek annyira a rágcsálókhoz...Persze ez eléggé felelőtlen dolog, de szerintem sokkal rosszabb, amikor mondjuk egy 10*20 centis terráriumba be van nyomva vagy 10 hörcsög...
2015. jún. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok eladó a múlt héten még marhahúst árult (a jövő héten meg már cipőt fog). Nem értenek az állatokhoz és nem is érdekli őket (Tisztelet a kivételnek, néhányan, de vannak.)

Teljesen igazad van, sajnos több olyan állatkereskedésben is jártam már, amit ott helyben bezárattam volna!! - elhullott halak az akváriumokban, centi vastag algaréteg az akváriumüvegen, mérhetetlen mocsok a kalitkákban stb. Bár felkészülten megyek állatkereskedésbe, van, hogy ott merül fel egy-két kérdés, ilyenkor általában pár kamu-kérdéssel "tesztelem" az eladót, és siralmas "eredmények" jönnek ki:(((, és általában az a vége, hogy hazatelefonálok, hogy ezt-azt nézzen meg nekem a család a neten...

A szabályozásnak és az ellenőrzésnek kellene szigorúbbnak lennie. Az embereknek meg tényleg tenyésztőtől kellene vásárolni, ami ráadásul olcsóbb is, az ilyen boltokat meg meghagyni felszerelések, tápok, kiegészítők kereskedéséhez - erre a célra több nagyon nívós helyet is ismerek.

2015. jún. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

köszi 7. valaki legalább egyetért velem.

igen,már én is tanultam belőle és sokat olvasgattam a témában, hogy miért inkább tenyésztőtől vegyünk.

de sokuknak tényleg fogalmuk sincs erről, csak azt látják, hogy a tenyésztőnél drágább.. de megvan ennek az oka, ahol én jártam tenyésztőnél, ott külön voltak szedve 1-esével a kisállatok, a fiúk lányok külön helyiségben!! hogy ne zavarja a hímeket a nőstény szaga.. és mindegyik ketrecben volt mókuskerék, itató, etető stb..

és azok készhez vannak szoktatva, míg a boltihoz nem sokat nyúlnak, sokszor elég vadak is..

a kisállat kereskedésben is így kéne lenni.. persze, elhiszem, hogy akik értenek a témához azok nem fognak minimálbérért egy boltban szenvedni. de legalább a bolt tulaj értene hozzájuk és jó körülményeket teremtene nekik, mert így az érző ember életkedve is elmegy, amikor meglátja..

egyedül a csincsillát tartották jól, de szerintem azért, mert az drágább, míg a pár száz forintos hörcsögöt meg leszarják..:/ szomorú

2015. jún. 12. 10:26
 9/17 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: nem tudom, te hol látsz pár száz forintért hörcsögöt, én még sehol nem láttam 1600 alatt (Pesten, pedig "hobbiszinten" járok állatkereskedésbe, szóval akkor is, ha egyáltalán semmit sem akarok, csak nézelődöm, hol, mit, mennyiért lehet kapni), tenyésztőknél meg 1000-től kezdődik, szóval pont, hogy még olcsóbb is... Egy tenyészetben meg alap, hogy az állatok külön legyenek, és mindegyik állatnak legyen alapfelszereltsége. Amiben a legnagyobb különbséget látom az egyes tenyésztők között, az az egyes állatokra jutó mozgástér és a kicsik kézhez szoktatása (az egynemű kicsiknek még jót is tesz, ha az elválasztás után 1-2 hétig még csoportban vannak, nyugodtabb felnőtt lesz belőlük - állítólag, de az én két különböző tenyészetből származó hörcsögöm között is látom a különbséget, szóval szerintem igaz lehet)
2015. jún. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

nem Pesten lakom.

pedig én már láttam 1000 forint alatt.

2015. jún. 12. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!