Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan taníthatnám szobatiszta...

Hogyan taníthatnám szobatisztaságra a 2 hónapos nyulamat?

Figyelt kérdés
A nyuszi 3 napja van nálam, mikor megjött beraktam a nyúlwcjét először nem oda ment de mikor máshová pisilt feltöröltem és beleraktam a wcjébe megszaglászta és azután már oda pisilt. Viszont a bogyózással más a helyzet, oda kakil ahol épp kedve tartja. És az lenne a kérdésem hogy meg lehet e tanítani hogy a wcbe menjen a kaki is. ja azt elfelejtettem mondani hogy elkezdtem ecetelni ahol kakil és átpakolom a kakiját a wcbe.
2015. jún. 16. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyulaknál ez így működik.
2015. jún. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%

Nem, a nyulaknál ez nem így működik. Mivel zsákmányállatok, bennük van ösztönösen, hogyha össze-vissza ürítenek, a ragadozók hamarabb megtalálják, ezért alapvetően szobatiszták. Viszont ha félnek (pl. az első napokban biztosan félt, minden új volt neki) össze-vissza vagy maga alá üríthet, de leginkább akkor, ha területet jelölnek. Ők háromféleképpen jelölnek területet: bogyózás, pisilés vagy az állukkal (ott van egy szagmirigy). Tehát ameddig benyúlkálsz a ketrecében és érzi ott a szagod, nem igazán lesz jobb a helyzet. Ha takarítasz, azt is úgy csináld, hogy a nyuszid ne legyen a közelben. Ha más állat is van a közelben, amiatt is lehet.

Próbáld meg, hogy véletlenül sem nyúlsz a ketrecében, ha ott van a közelben, őt se szedd ki vagy tedd be, semmiért ne nyúlj be, ne simogasd ott, az az ő helye ahol te békén hagyod. Csak akkor csinálj ott bármit, ha ő nincs se bent a ketrecben se a közelben, ahol láthatja. Nem kell feltörölni ecettel, akkor úgyis csak új szag lesz amitől megint vagy jelölni fog vagy megijedni.. inkább takarítgass most egy ideig aztán ha már megbizonyosodik róla, hogy az az ő helye és senki nem tör be a területére, akkor abba fogja hagyni. lehet, hogy ez hosszú idő lesz, de türelmesnek kell lenni. Ivaréréskor egyébként megint előjöhet ez a probléma, de az is elmúlik. Amúgy a szobatiszta állatoknál is előfordul egy-egy baleset, de az már belefér. Ha valaki az elején elrontja, onnantól igen nehéz dolga lesz. Csak türelem!

2015. jún. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm megfogadom a tanácsod
2015. jún. 18. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!