Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot vagy nyuszit?

Tengerimalacot vagy nyuszit?

Figyelt kérdés

két lánykát szeretnénk, hogy ne unatkozzanak :) névleg a két ovisomnak, de nyilván enyém lenne a gondozás oroszlánrésze. Macskám, kutyám már volt (azokat most nem tarthatunk), rágcsálóm viszont még soha.

Adjatok tanácsot légyszi


2015. jún. 17. 13:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A nyúlból lehet pörköltet csinálni ha megunták.:P


Egyébként nekem Volt mindkettö, a nyulat ha felveszik és megijed, csúnyán össze tudja kaparni az embert.


Tengerimalac általában szelíd, de azért vinni kell tapasztalt embert, mert van 1-2 ami harap. Nekem még egy Sem harapott, de budaörsön van/Volt egy kereskedö aki mondta hogy nála van mindig 1-2 ami harap, és ö azt nem szokta kisgyereknek ajánlani.

2015. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 gyevickie ***** válasza:

Ha a malac mellett döntötök, beszerzése előtt érdemes ezt az oldalt áttanulmányozni:

www.gemon.ro

2015. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nyusziról nem tudok nyilatkozni, de kisgyerekeknek nem ajánlott a tengerimalac. 6 év alatti gyerek kezébe én semmiképp sem adnám. Véletlen leejtik, vagy jobban megnyomorgatják, mint kellene, és a malacnak annyi.

(Nem bántásból mondom, én is nyomorgattam a macskát puszta szeretetből 2 évesen, de ő macska volt, el tudott futni előlem.)

2015. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nyuszi nem való kicsi gyereknek. Nagy felelősség, nem könnyű bánni velük, és nem szabad nyúzni őket! Nagyon hamar ki lehet nyírni őket helytelen táplálással vagy agyonszeretgetéssel. És az első válaszolónak üzenem: te barom! Házikedvencet nem eszünk meg! Legalábbis normális ember nem ;)
2015. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem ennénk meg őket, pont azért szeretnénk házikedvencet, hogy foglalkozhassunk velük. :)

Nemsoká 6 éves lesz a fiam, a lányom 7, értelmesen állatszerető gyerekek, a nagyi macskáit is csak óvatosan és kedveskedve abajgatják, nem nyúzbálják, pedig azok bírják a strapát a két unokatesó miatt, akik folyton nyösztetik a macsekokat. Az enyémek meg mindig mondják nekik, hogy ne kergesd, meg finoman simogasd stb. Értik, hogy élőlényekről van szó, akikkel érzéssel bánunk, amíg nem így volt, fel sem merült hogy legyen saját állatkánk.

Ismerősnél volt nyúl, ő nagyon szelíd volt, de néha rájött az ötperc, olyankor ugrált veszettül és nem lehetett közelíteni sem hozzá mert rúgkapált - ezek szerint ez általánosabb dolog a nyulaknál?

A linkajánlót is köszönöm, ha eldöntöttük a fajt, mindenképpen alaposan utána fogok mindennek olvasni, úgyhogy jól fog jönni.

Kérdés a kérdésben: ugye tenyésztőtől érdemesebb venni állatot, nem kereskedésből? ott ugye garantáltabb az egészségi állapot és a nemét is biztosabbra meg tudják mondani? Tudom csúnya dolog, de valahogy kevésbé feltételezem egy állatbolti eladóról, hogy valóban érdemi tanácsokkal szolgálhat az adott fajról, mint a tenyésztő - még ha drágább is kicsivel az állat...

2015. jún. 17. 15:01
 6/18 anonim ***** válasza:

Ovisok mellé csak nagyon alapos utánajárással ajánlom a nyuszit. Érzékenyek, a betegséget jól titkolják, nem mind szereti, ha piszkálják őket, és elég jól ki tudják fejezni a nemtetszésüket. Tisztában kell lenni a nyuszi igényeivel, és a gyerekek habitusával is. Minden nyuszi más, mindegyik saját egyéniséggel rendelkezik. Az enyém pl nagyon öntörvényű, sokszor ki se akar jönni a ketrecből, ha kinyitom, de ha kijön, akkor se mindig engedi, hogy hozzányúljunk, néha támad is. Ha viszont jó kedve van, akkor tündéri, bújós szőrgolyó is tud lenni.

Vásárolni csak tenyésztőtől érdemes, ha mindenképp kettőt akartok, akkor alomtestvéreket, bár garancia így sincs, hogy ivaréretten nem vesznek össze. Kezdjétek el bújni a nyuszis oldalakat, fórumokat, hogy átláthassátok, mit akartok vállalni.

2015. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Egyszerre küldtük el :) jó végre egy felelősségteljes szülőt olvasni :) sajnos sok nyuszi szívta meg a húsvétot megvették a gyerekeknek, de nem készültek fel rá, a nyuszi meg úgy viselkedett, ahogy várható volt. Persze kinek a hibája? A nyúlé, akit később kidobtak, otthagytak valahol, leadták állatkertben, orvosnál, menhelyen.
2015. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

neked is köszönöm a hasznos infókat, meg a dicséretet is. Tényleg nem azért akarunk állatot hogy elmondhassuk hogy van.

Az írásod alapján egyébként egyre inkább hajlok a tengerimalacok felé :)

2015. jún. 17. 15:19
 9/18 anonim ***** válasza:
nekem volt mindkettő és az a helyzet hogy én a nyuszik pártfogója vagyok mert nálunk a tengeri malcka sokszor harapott (idegeneket) , és nagyon hangos volt és a forgácsot is nehéz volt takarítani nyuszi lett véve ezután és mit ne mondjak tünemények csendesek és nagyon barátságosak :) tény hogy karmolásznak ha nem tudja jól tartani őket az ember de én jobban tudom ajánlani mindig adnak puszit és szobatiszták ráadásul jól kijönnek egymással a tengeri malacaim mindig öszzevesztek :( a nyuszkóim nagyon puhaszőrűek és minden este együtt tévézek velük ( hárman vannak) és szinte családtagok :) nagyon szeretik ha simizem őket nagyon édesen szunyókálnak egy kiadós játék után Mindhárman kosorró lógófülü törpenuszik és a Bonus Bunny oldalán választottam őket Ketrecükbe: vécé kell (szobatisztán kaptam őket) házikó és sok sok fa játék :) nekem ez a tapasztalatom :D
2015. jún. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Tengericociból minimum 2 kell, a ketrec ennek megfelelően egy nyúlketrec méretű, ezzel mindenképp kalkuláljatok.

Te ismered a gyerekeidet, ha tényleg jól bánnak az állatokkal és óvatosak, akkor 6-7 éveseknek már mehet a malac is. De azért ne hurcibálják őket ide-oda, a balesetek elkerülése végett.

2015. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!