Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rágja a tengerimalacom...

Miért rágja a tengerimalacom a ketrecét?

Figyelt kérdés
van egy (lassan) 2 éves tengerimalacom, és folyton rágja a ketrecét... a fogkoptatót nem használja, rendesen foglalkozok vele, és rendesen kap enni.
2015. jún. 18. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Valamiért az a fogkoptató nem szimpatikus neki, ezért gondolom, rászokott arra, hogy a ketrecet rágja (részint unalomból is, nyilván nem szórakoztathatod egész nap, ráadásul egyedül tartod, a tengerimalac pedig igényli a fajtársat). Próbálkozz másféle fogkoptatóval, de ha már régóta a ketrecet rágja, nem biztos, hogy leszokik róla. (Az én hörcsögömnek sem tetszett az első fogkoptató, amit vettem neki, de amikor láttam, hogy nem használja, másikkal próbálkoztam, az bevált.)
2015. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2015. jún. 18. 22:09
 3/6 gyevickie ***** válasza:
Széna neki a fogkoptató! Az unaloműző is egy kicsit. A legjobb az lenne, ha társa lenne.
2015. jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bizony, kellene mellé társ, a fogkoptató meg felesleges.

Viszont az nem garantált, hogy ettől leszokik róla. Az én idősebbik malacom akkor rágja őrült módjára a rácsot, ha kifogyott a széna a tartóból. Az mindegy, hogy mellette az emeleten, a szénagömbben vagy a forgácsban van-e még, ha a tartóban nincs, akkor vége, megőrül :D Néha annyira belejön, hogy még akkor is csinálja, amikor már kiraktam neki a következő adag szénát.

Szóval inkább ilyen "rossz szokás", mert a kisebbik malacom sose szokott rá, bár tesz néha egy-két tétova próbálkozást, de nem rágja úgy a rácsot, mint a nagyobbik.

2015. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Volt a malacomnak egy testvére, de sajnos elpusztult :(, és szénát mindig adok neki..
2015. jún. 21. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól még vehetsz neki új társat.
2015. jún. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!