Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettem kettő törpehörcsögöt...

Florián Csincsák kérdése:

Vettem kettő törpehörcsögöt (egy fiút és egy lányt). A fiú a lánnyal párosodni akar de a lány szökik tőlle. A lánynak már kell, hogy legyen kicsinye de a fiú akkor is zavarja. Ők már annál az embernél is párban voltak. Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
2015. jún. 19. 17:20
 1/3 TamTamXD válasza:
18%

Szia!

hát ez nem túl jó dolog,de bármit csinálsz ne különítsd el őket mert akkor depisek lesznek.Nekem is meghalt az egyik tengerimalacom és a másik belehalt...szóval ezt nem javaslom.De megpróbálhatod azt is hogy veszel egy másik malacot (lehetőleg lányt)szerintem ez be fog válni de ha mégsem bocsi :)

2015. jún. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen fajta törpehörcsög?

A dzsungáriai törpehörcsög alapvetően magányos állat, csak fiatalkorban és párzáskor viseli el a fajtársat, inkább veszélyesnek mondanám, ha együtt tartják, ha ilyenek, szerintem igenis különítsd el őket, különben akár meg is ölhetik egymást!

A Campbell és a Roborovszki tartható csapatban, olyankor az ideális csapatlétszám 2 vagy 4 darab, és akkor is egyneműekből, lehetőleg egy alomból származó egyedekről legyen szó, akik sosem voltak külön tartva.

Különben mit értesz az alatt, hogy a lánynak KELL, hogy kicsinye legyen? Miért KELL? Tenyészteni akarsz? Szaporítani? Látni, hogy nevel fel a nőstény egy almot és milyenek a kicsik? Rendelkezel az ehhez szükséges tudással? Ismered a hörcsögeid vérvonalát (nem áll fenn beltenyésztés veszélye)? Tudod, mennyi idősek (a nőstény szempontjából fontos, hogy mikor fialja meg az első almot: ha túl fiatal, könnyen megeheti a kicsiket, mert nem készült még fel a felnevelésükre, a túl idős, nagyobb a komplikáció veszélye, elléskor könnyebben elpusztulhat). Tudod, milyen speciális igényei vannak a nősténynek a vemhesség és az alom felnevelése alatt? Tudod, hogy mibe vágsz bele?

2015. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem is a malac a legjobb megoldás főleg, ha hörcsögöt vettél eddig
2015. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!