Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miert csinalja ezt a 3 honapos...

Miert csinalja ezt a 3 honapos torpenyulam?

Figyelt kérdés

Ma elvittem beoltatni.

3 Honapos lessz es 2 hete van nallam

Mindenje megvan ami egy torpenyulnak kell viszont idaig akarmikor benyulhattam a ketrecebe es nem bantott,viszont a tesomat peladul megharapja es megkarmolja ha belenyul a ketrcebe.

Van egy tal amit ha berakok nagyon nagyon ideges lessz es kikell vegyem.

Most 10 percet alszik es 10 percet utanna szabalytalanul mindenfele fordulattal ugral.Miert csinalja ezt?Idaig is csinalta de nem igy..

Kaja viz,mindene van.


Ma viszont este nemtudtam benyulni a ketrecbe,egy darab almat akartam neki adni de leverte a kezembol es megkarmolt.

Miert lett ilyen agressziv??Ez csak atmeneti?Nemnagyon tetszett neki az oltas sem,es ha benyulok a ketrecbe elobb megnyalogatja a kezem,megszagolja es csak utanna simogathatom,de nemtudom mi lett vele,vagy hogy ez normalis-e.

(Sokat foglalkozom vele)

Gondoltam megkerdezem,mert elegge aggodom hatha valaki tud adni egy ertelmes valaszt.



2015. jún. 19. 22:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Védi a területét, ketrecbe soha nem nyúlunk! Mivel kezd ivarérett lenni, így kicsit megváltozik, összevissza fog jelölni a lakásban. Ismétlem SOHA nem nyúlunk a ketrecébe, majd kijön, ha akar.
2015. jún. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ja oke:)


De most szoszerint megvan bolondulva..

Ilyent soha,soha nemcsinalt..

Nagyon nagyon megy korbe,dorget a ketrecben.

Mi a francert?:)

2015. jún. 19. 23:05
 3/23 anonim ***** válasza:

Heló! Valószínűleg nem komoly a dolog egyszerűen így akarja tudatni hogy még nem érzi kényelmesen magát és nem bízik meg bennetek.Nekem a hörcsögöm csinálja ugyan ezt pedig kiskorában simogattuk,de mostanában nagyon harapós és védi a területét.

MInden állatnak van egy alaptermészete,a nyulak főleg a vadon élők szoros társas kapcsolatokat ápolnak,a domináns egyedek pedig harapással és karmolással vagy rúgásokkal fejezik ki nemtetszésüket vagy dominanciájukat.Egy természetéből adódóan domináns állat nem fogja egykönnyen hagyni magát csak ha neki tetszik.

Legyél vele türelmes,nyugtasd meg,lássa rajtad hogy nyugodt és erős vagy.

Amúgy a nyuszik nagyon óvatos,ijedős állatok,próbálj meg oldalról és allulról közelíteni feléé ne fellülről vagy szemből mert azt fenyegetsének veszi.

Vedd az öledbe és simogasd amennyit csak tudod és ha harap határozottan de ne úgy hogy fájjon koppints az orrára.Húzz kesztyűt a harapások és karmolások ellen!

Azért vidd el a biztonság kedvéért állatorvoshoz is,nehogy valami baja legyen pl. valamilyen betegség.

Sok kitartást é türelmet a szilaj nyuszikához!

2015. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszt!:)


Most kinyitottam a ketrec ajtojat es megnyugodott nem megy annyira vadul korbe,csak nez:)

Foglalkozom vele sokat,ma kapott az a 2 beteseg ellen oltast,1 honap mulva aztmondtak megint kell vigyem:D

Hat azert annyira nemvezelyes,hogy kesztyut kelljen huzzak:D

Most kijott szetnezett es vissza is ugrott.

Setalni ha sokat viszem az gond?

Ma 1 orat legalabb kinntvolt,ELOSZOR porazon es elegge tetszett neki,o vezetett viszont nem engedtem,hogy fuvet vagy akarmit megegyen.

2015. jún. 19. 23:10
 5/23 A kérdező kommentje:

Ja es mikor furoszthetem meg?

Elegge mocskosak a labai mivel sikerult bele menjen egy szep nagy vizbe kinnt:P

2015. jún. 19. 23:11
 6/23 anonim ***** válasza:
Nem az oltás mellékhatása?
2015. jún. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nemtudom nemvolt meg torpenyulam.

De nagyon nagyon megharagudott szerintem:D

Tor,zuz a ketrecben is idaig semmi ilyent nemcsinalt..

Nagyon nagyon szelid volt az oltas elott de teljesen megvadult.

Gondolom ez a bosszu,csak nemnagyon tetszett neki:D


Mikor furdhetem meg?

2015. jún. 19. 23:29
 8/23 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel az állatorvost, hogy az oltás óta ezt csinálja. Lehet idegrendszeri károsodás az oltástól.
2015. jún. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Holnap megyek delben arrafele megkerdezem mit gondol,nemtudom a telefonszamat ma mentem oda eloszor es 2 perc alatt beoltotta,es mondta,hogy vigyem majd 1 honap mulva.


Eszik,iszik de eleg vad lett ami azt illeti remelem helyrejon holnapra.

Ki-be ugral a ketrecbol,es felek,hogy valami baja lett.

2015. jún. 19. 23:40
 10/23 anonim ***** válasza:

Az Állatorovosi Egyetemen éjjel is meg tudod kérdezni az ügyeletes állatorovost telefonon.

Azt hiszem, az egzotikus állatok-hoz tartoznak a rágcsálók náluk, nekem hörcsögöm volt, és oda irányítottak.

2015. jún. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!