Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacomnak megritkult...

A tengerimalacomnak megritkult a bundája. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem úgy tűnik mintha vedlene. Lehet betegség?

2015. jún. 23. 15:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vakarózik? Van olyan, hogy a szőre bizonyos pontokon összeragad?Vannak rajta esetleg csupasz bőrfelületek? Harapdálja esetleg a szőrét? Fényes még a szőre? Nem foggyott véletlenül?
2015. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
talán rühös
2015. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Élősködő lehet, ha foltokban hiányzik, vagy bármi egyéb fennáll azok közül, amit az 1. írt. Orvost neki!
2015. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem fogyott, nem sebes a bőre, nem vakarózik. Egy nagy folton ritkább a szőre, de nem csupasz. Orvoshoz még nem fordultam. Látszólag a közérzetével és az étvágyával sincs baj.
2015. jún. 26. 13:08
 5/15 anonim ***** válasza:

És melyik részen?

A fülei mögött teljesen normális, ha nincs szőr egy kisebb foltban.

Egyszer én is felfedeztem a nagyobbik malacomon egy kopasz foltot, ami addig nem volt ott. Kb. 1 hónapja. A jobb oldalán volt egy egyforintos méretű szőrmentes terület, amit a többi szőr eltakart, de ha simogattam, akkor nagyon feltűnő volt. Meg is lepődtem, de én se láttam rajta semmilyen tünetet, úgyhogy hagytam. Mára benőtte a szőr azt a részt, és azóta sincs semmi baja. Sajnos azt nem tudtam meg, hogy ez mitől van.

Ha semmi egyéb tünete nincs, akkor én nem aggódnék nagyon, ha van időd, azért elvihetnéd majd orvoshoz, de nem biztos, hogy sokat tud majd mondani ennyi alapján.

2015. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy a rangsor eldöntésénél szokták egymás szőrét tépkedni a malacok, nem lehet, hogy a társa többször is ugyanazon a helyen tépkedte meg?
2015. jún. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Egyedül van nincs társa. A hátsó részén ritkább a bundája a "farokrész" környékén. Olyan féltenyérnyi részen.
2015. jún. 26. 22:45
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát ez fura.

C-vitamint adsz neki? Szoktad fürdetni valamivel?

A neten azt írják, az élősködőkön kívül hormonális oka is lehet. Szerintem mindenképp vidd orvoshoz. Azért fél tenyérnyi rész baromi nagynak számít, akkor gyakorlatilag majdnem az egész hátsó fele érintett.

2015. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2015. jún. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Megfürdettem neostomozan-nal vagy mivel. Az állatpatikus ajánlotta. Meg a fekhelyét is átmostuk, lehet rühes lett.
2015. júl. 2. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!