Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan ne fázzon a nyulam ha...

Hogyan ne fázzon a nyulam ha -2 fokba kint van?

Figyelt kérdés
Anya nem engedi bent tartani a nyulam, és télen nem tudok vele mit kezdeni, hogy ne fázzon. Fedett helyen lesz, de hidegben. Ötletek?

2015. jún. 23. 19:15
 1/8 anonim válasza:
-2 fok nyáron?D:D
2015. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szigetelt helye legyen, plusz szalmát is tegyél be, hogy belebújhasson.
2015. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. oda van írva hogy télen...-.-

2. Oké

2015. jún. 23. 21:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én nyulaim is kinti nyuszik, semmi bajuk nincs télen, és a havat kimondottan imádják:)

Figyelj, hogy lehetőleg augusztusig kerüljön ki a nyúl, ne egyből télen a hidegbe. Bár a nagy melegben jobban figyelni kell, mint télen, mert ezt még kevésbé bírják. Az optimális hőmérséklet nekik 15 fok körül van. Figyelj, ne legyen tűző napon, ne legyen túl melegben, ha kell, tegyél ki napernyőt, törölközőbe burkolt fagyasztott vizet palackban, jégakkut, vizes törölközőt, csinálj sok árnyékon, ügyelj rá, hogy sokat igyon stb. Mivel ősszel is kint lesz, fokozatosan szokik a hidegbe. Házikója ugyebár mindenképp van, olyan, ahová teljesen be tud húzódni, bőven elfér és minden oldalról fedett, szélvédett, eső és hóálló. Ide tegyél be sok szalmát, amibe jól beburkolózhat. Lényegében ennyi. Nekem sima fa házuk van, nem szigetelt. Télen kitömöm szalmával, de a nap nagy részét nem is ott tölti, hanem a kifutóban és játszik a hóban, már ha van hó. Soha nem lett semmi baja egyik nyulamnak se eddig a hideg miatt, de a meleg miatt egyszer már majdnem elpusztult az egyik. Amúgy 5 nyulam van, az egyik 11,5 (!), a másik 0,5 a harmadik és a negyedik pedig 5 évesek. Mindegyik 10-12 hetes kora óta van kint. Az is sokat segít télen, hogy összebújnak.

2015. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam, szóval 4 nyulam van.
2015. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaaj koszonom szepen ment a zold!:)
2015. jún. 24. 09:45
 7/8 anonim válasza:
Valahogy beszéld rá anyukád hátha megérti nekem mar voltak regebben nyulaim nem igazan engedtek hogy bennt legyen a házban . Most kaptam egy kisnyuszit . anyáéknak ajanlottak a ketrecbe nyúl wc t. próbáld meg szoba tiszta lesz :)
2015. júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszii:)
2015. júl. 24. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!