Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fiú vagy lány görényt válassza...

Fiú vagy lány görényt válasszak? Görisek segítstek!

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz görényem, de nem tudom fiú vagy lány legyen? Azt hallottam a fiúk nyugodtabbak és lustábbak, viszont a lányok nem olyan büdösek, és kisebb a termetük.

Nekem az lenne a jó ha nem pörögne állandóan mert nem nagy a szobám, és ha rossz idő van, nem tudom elvinni a parkba sétálni, vagy ki az udvarra játszani, akkor a szobámban kell hogy legyen és félek nem lesz elég neki a hely (bár a ketrecnek egy jóóó nagy helyet kiürítettem, de nem akarom ketrecben tartani, csak akkor, ha alszok és ha iskolában vagyok). Ezért egy nagyjából nyugodt, kistermetű görit szeretnék. Úgy hallottam több a gond a lány görikkel. Mondjuk a tüzelés minket nem érintene mert amint a kora megengedi, viszem ivartalanítani. Kérdés, hogy az ivartalanítással nyugodtabb lesz e a görény?

Úgy hallottam, a fiúk szagosabbak. Ebből a szempontból a lány lenne jó nekem.

Tehát pro és kontra:


Lány mellett szól:

kistermetű, kevésbé büdös

Ellene:

izgága, pörgős


Fiú mellett szól:

nyugodtabb, lustább

Ellene:

nagytermetű, szagosabb


Valaki segítsen ki, ha valamit rosszul gondolok mondjátok meg!


És még 1 kérdés: azt hallottam a bűzmirigy eltávolítás szükségtelen és csonkításnak minősül. Ez igaz? Nem akarok rosszat a görénynek,tehát ha ez rossz dolog akkor nem végeztetem el rajta, de ivartalanítani mindenképpen fogom.

Köszönöm előre is!!


23/L


2010. márc. 2. 10:17
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!


Te döntésed. Nekem lány van, tényleg tüzelés része macera volt. Más szempontból pont olyan, amilyennek leírtad: pörög, játszik, pattog stb. Viszont elég közelről ismerek fiú görkét is, ő is játszik, de ő inkább egy lusta "öregúr"(pedig másfél éves kb.) És az összes fiú görény nagy... nagyon nagy (az említett példány 2 kg körül mozog...kb. másfélszer akkora hosszra is, mint az enyém). Fiúk ivartalanításig tényleg hihetetlen büdösek, lánynál ezzel nincsen baj. Csak oda kell figyelni, mikor tüzel, mert akár az életébe is kerülhet a kései orvosi segítség.Egyébként pl. enyém nem lett nyugodtabb ivartalanítás után sem.

Ha tenyésztőtől veszed, kérdezz rá, milyenek a felmenői(a lány mennyire pörög, fiú meg mennyire lusta stb). Ha állatkereskedés, ott nem feltétlen van rá lehetőség. Próba szerencse.

Bűzmirigy eltávolítást meg ne... visszanőhet, kellemetlen, és nem lesz kevésbé büdös. Csak akkor használja, ha veszélyben érzi magát, vgay akár a szeretet jeleként (nálunk ez így van...boldog...jön a pézsma:D). A bunda miriggyel és anélkül is enyhe pézsmaszagú, ami hosszútávon még kellemes is lehet(és még parfüm is készül belőle a mai napig).

Kis szoba és ketrec: enyém szabadon kószál a lakásban, nem tesz kárt senkiben. Elvan kis helyen, pláne, amikor nincs vele senki, mivel hogy akkor alszik. Sétálni sem kötelező, attól függ, hogy szoktatod. Vagy igényli, vagy nem, egyénfüggő.


Akárhogy is döntessz, örömödet fogod benne lelni, és nagyjából az utolsó szempont lesz, hogy mennyire vehemens. Akkor is édibédi lesz:D

Ha bármi kérdés felmerül, írj nyugodtan

2010. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fiú görim van,nem büdös,ki van ivartalanitva.kb 2kg,reggel élénkebb,pörgös,dután már lusti.Én ezt javaslom,de a te döntésed.Én imádom, olyan kis "anyaszomoritó",de végül minden bünét megbocsájtom.
2010. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!