Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom fenekénél...

A tengerimalacom fenekénél mintha megkeredt volna az ürülék, néha kisebb dió méretűeket ürít, gondolom ezek jönnek ki nehezen, de van normális széklete is, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

2015. jún. 26. 09:30
 1/4 gyevickie ***** válasza:

A tengerimalacnak a végbél körül végbélzacskó más néven vakzsák van. Ez egészséges malacnál nem telik meg. Viszont ha ez a zsák kitágul, meggyengülnek az izmai, akkor igen. Főként az idősebb hímek betegsége.

Nekem is volt ilyen malacom. Nem szabad megvárni, míg diónyira feltelik, segítened kell neki. Tisztítani kell a végbélzacskót naponta-kétnaponta, szükség szerint. Én babaolajba mártott fültisztítót használtam, persze nagyon óvatosan. Itt írnak róla:

[link]

2015. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha kitisztítom neki, akkor élhet tovább még sokáig?
2015. jún. 26. 09:51
 3/4 gyevickie ***** válasza:
Persze, hogy élhet! Ha nem tisztitod az sem kifejezetten életveszélyes állapot, de kényelmetlen neki és nagyobb a fertőzésveszély.
2015. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Már kitisztítottam neki :)
2015. jún. 26. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!