Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulasok valaki segitene?

Törpenyulasok valaki segitene?

Figyelt kérdés

Van egy 13 hetes torpenyulam (bak) es amikor kiveszem,mostmar olyan szinten zavaro,hogy mindenhova odabogyozik,hogy nemlehet utanna annyit takaritani.



1.Probalkoztam mar pellettel a ketrecben mindenhova rakva,viszont azt draganak talalom a faforgacshoz kepest.

Most almas faforgacsot hasznalok kb 3 hete...Atalaban csak akkor piszkit mindenhova mikor kiveszem de olyankor 5 perc alatt legalabb 20-30 bogyot es rengeteget hogyha sokat kinntvan.

Pisilni mindig mashova szokott persze szokasahoz hiven azt is a ketrecen kivul.Mindenhova rakok farforgacsot is eleg sokat ami azt illeti. Mit tudok ez ellen tenni?Raktam neki egy kis muanyag dobozt eleg nagyot amibe elvegezheti a dolgat,es csak abba tettem almot meg a bogyoit is beleraktam de 2 nap utan egyszer sem volt benne es kivettem azota nemhasznalom.Hogyan tudnam raszoktatni a ketrecbe valo WC-Esre???Nagyon nagyon zavaro ezert is nemjo ha kinnttartom 2 orakat.:) Magatol kiugrik mindig es vissza is megy altalaban aludni 5-10 percekre.


2.Tulvolt az elso oltason lassan jon a masodik is.Ivartalanitani 5-6 honaposan eler?Mennyire ajanlotok melle egy nostenyt?Majd november fele szeretnek meg egy nostenyt melle(Ketrece 75x40 es egyenlore,nemtudok nagyobbat venni most csak ez van) :)

A nostenyt is feltetlen ivartalanitatnom kell majd?Vagy nemnagyon ajanljatok melleje?:) Csak ugy szeretnek majd megegyet...

3.Az gond ha adok neki napi 3-4 karika repat,egy keves almat esetleg nagyon keves banant.Tapot azt 3 fajtat szoktam neki adni van amikor csak ketto vagy egy vagy mindharom az etetojebe..


Ha kerhetem normalis valaszokat,negativ parasztokra nemvagyok kivancsi.Elore is koszi.



2015. jún. 27. 01:40
 1/10 anonim ***** válasza:
A 75*40 nagyon kicsi neki, lehet, hogy azért is jár ki elvégezni a dolgát, mert nem akar maga alá piszkítani. Semmiképp sem ajánlok mellé társat, még nagyobb helyre sem. Csak akkor szerezz be másikat, ha megfelelő méretű, külön helyet tudsz nekik biztosítani. (Tudom, hogy drágák a ketrecek, barkácsoljatok egyet, ha nem megy, csináltassatok méretre, árban sokkal jobban jöttök ki, és a nyuszidnak is kénelmesebben tudjátok kialakítani, és jobban is el tudjátok helyezni.)
2015. jún. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet,hogy maga ala is eleget piszkit..Hat ha minden igaz megtudom rovid idon belul oldani a 120x60 ast barkacsolni..

Az ivartalanitas elerne 5-6 honaposan?

2015. jún. 27. 13:21
 3/10 anonim ***** válasza:

A leírás alapján te egyáltalán nem is olvastál utána a nyúltartás alapjainak sem, pénzed sincs egyre sem, de már kettőt akarsz... nem nagyon értelek.

100x50-es a minimum ketrec egyetlen nyúlnak, de igazából ez is iszonyat kicsi egy felnőtt törpenyúlnak már. Én egy 2x2 méteres részt kerítettem el neki a szobában. Az már elég. Jobb mint egy nagy ketrecet venni. Ahova pisil oda kell almos dobozt tenni neki fapellettel. Az almos doboz nálunk egy macska wc. Kisebbnek ebből sincs értelme, mindig mellépisilt.

Nekem állatorvos azt mondta 8 hónapos kora után vigyem ivartalanítani. 4 hónapos kora után kaphat csak zöldségeket, keveset, és egyesével hozzá kell szoktatni.

torpenyul.hu oldalt ajánlom olvasásra.

2015. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

A pellet csak a WC-be kell:)

Mosd ki az egézy ketrecet ecettel meg persze vízzel és majd ahova előszőr pisil arra a helyre rakd a WC-t.A pelletetel itasd fel a pisit és azt rakd a WC-be.Ha mashova is pisil akkor ott ecettel mosd ki.

2015. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De amint mar emlitettem nincs nyuszi WC-Je...

Kefere,porazra,tapra,itatora,ketrecre,eteto talra,fogkoptatora meg szenaracsra volt csak penzem:)

Van egy ilyen "Talszerusege" az is megtenne ideiglenesen?

Vagy vegyek mindenkepp neki egyet?

Azzal vajon megszokna attol fuggetlenul,hogy meg egy ideig ekkora ketrece van csak?:D

2015. jún. 28. 01:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez az utolsó ugye nem komoly kérdés?:) A nyúlnak természetesen teljesen mindegy, hogy boltban vett nyúlwc-t vagy egy megfelelő méretű akármilyen tálat használsz, csak használd!

Ekkora ketrecre kár volt kiszórni a pénzedet! Tipikus példája annak, hogy inkább spóroltál volna még egy kicsit egy hosszú távon is használható ketrecre, helyette vettél egy teljesen hasznavehetetlent, most meg vehetsz majd egy másikat, tehát kétszer fizeted ki, pedig úgysincs kidobálnivaló pénzed.

2015. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem végeztél előzetes költségvetést ugye, mielőtt meglett a nyuszid? :) Abba belegondoltál, hogy ha beteg lesz, mennyibe fog kerülni a gyógyíttatás? Nem elriasztásképpen, de mi 16 ezret hagytunk ott az orvosnál, mert leállt az emésztése és napokig kórházban volt. Na meg az ivartalaníttatás se lesz olcsó....Ebbe belegondoltál?


Ne almozd tele az egész ketrecet, legyen neki külön wc-je és csak oda tegyél almot. A nyuszi nem buta, szobatisztaságra szoktatható. A rossz helyre ment pisit pedig töröld fel ecetes vízzel, hogy később ne érezze a szagát és nehogy legközelebb is odavégezze a dolgát.

A ketrece kicsi, nincs mit ezen szépíteni. Ha pedig két nyuszit akarsz, akkor a másiknak is kell egy külön ketrec, mert az se biztos, hogy elviselik egymást egy közösben, szóval kell a hely nekik.

Hogy mikor célszerű ivartalaníttatni a nyuszit, kérdezz rá az orvosnál (aki ugye mindenképp egzotikus állatok kezelésére szakosodott, nem pedig "csak" kutya-macska orvos).

Gondok vannak az etetésével. A nyulak fő tápláléka a széna, ebből legyen mindig előtte, persze friss. Tápból elég egy fajta, de az úgymond minőségi legyen, min. 20% rosttartalommal (pl. cuni complete) és ebből se sokat. Zöldség, gyümölcs se kell neki minden nap és azokból is csak kevés. Ráadásul amiket te adsz neki, azok mind nagyon cukrosak, szóval még inkább kis mértékben kell kapniuk és akkor se úgy, hogy mindháromból egyszerre.


Tessék, egy hasznos link, olvasd el:

[link]

2015. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a felvilagositast:)


Igen,utanna olvastam.Tudom mivel jar a koltseg az ivartalanitas meg ha beteg lessz is jo,hogy nem fogom itthon nezni ahogy meghal..

Lessz egy 130x60 as ketrece,ma hozzak meg az aljat,mar csak a racsokat kell valakivel szepen felrakassam,na meg beszerezzem.Igen,teljesen kidobtam 10.000 et foloslegesen erre a ketrecre.En nemgondoltam,hogy ennyire kicsi lessz ez neki:(

Csak ebben a honapban elkoltottem biciklire 240k forintot es most nincs penzem.(Azelott nemvolt meg a nyul)...

2015. jún. 28. 13:54
 9/10 A kérdező kommentje:

Most 115x40 es a ketrece,egyenlore ennyit tudtam neki biztositani:)

2 Ketrec van osszrakva,del ota dolgoztam rajta de megvan..

Mostmar csak a szobatisztasagot kellene megtanulja:D

2015. jún. 28. 18:50
 10/10 Viktoria645 válasza:
2015. júl. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!