Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hasmenése van a nyuszimnak....

Hasmenése van a nyuszimnak. Mitől lehet? Már teljesen tanácstalan vagyok, állatorvos se tudja mitől van.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 3 éves bak nyuszim. Az elmúlt 2 hónapban harmadszorra van hasmenése. Állatorvos ad neki görcsoldót, fájdalomcsillapítót és antibiotikumot. Utána meg is gyógyul. Nem tudja megmondani a doki, hogy mitől térhet vissza. A tanácsára vettem Bio-Lapis port és Fibreplex pasztát és azokat is adom neki. A kérdésem az, hogy valakinek van tippje, hogy mitől tér vissza állandóan a hasmenése? Tapasztalt már valaki ilyet?

Szénát kap: Vitapol (/Lolo Pets). Táp: Versele-laga Cuni Complete. Amikor megy a hasa, a tápot is megvonom tőle. Előtte kapott zöldséget, gyümölcsöt, de 2 hónapja már azt se.

Minden hasmenésekor lefertőtlenítek mindent. Szénáját kidobom, a dobozt amibe tárolom, kifertőtlenítem és megy bele a friss széna. Ketrecét szintén kifertőtlenítem azonnal. Itatóját is, tálját is és stb.. mindent amivel érintkezik, azonnal fertőtlenítem. Miután elmúlik neki, újra az egész procedúra, hogy véletlenül se fertőzze vissza magát. Sőt míg megy a hasa lemosom vízzel a fenekét is, hogy ahogy tisztálkodik ne nyalja le, ne fertőzze még jobban magát.

Már tényleg nem tudom, hogy mit tegyek.. :( Pár nap múlva mindig elmúlik neki, de tudom, hogy ez nem tesz jót a szervezetének és nagyon sajnálom, hogy szenved. Van valakinek tanácsa? Lehetséges olyan, hogy egyszer csak érzékeny lett a gyomra erre a tápra? (kiskora óta csak ilyet kap) Mert mindig akkor kezdődik előröl, amikor újra elkezdem a táp hozzátáplálását (szemenként emelem neki az adagot, nem terhelem meg hirtelen a gyomrát).

Köszönöm előre is a tanácsokat és elnézést ha hosszú lett, de kétségbe vagyok esve :(



2015. jún. 29. 12:29
 1/4 anonim válasza:
Amikor nekünk voltak nyulaink, legtöbbször a káposztátol, a fűtől ment a hasuk. Tehát ha kap káposztát(vagy akár salátát), akkor azt ne adj neki. :)
2015. jún. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem értek a nyulakhoz, malacaim vannak, de:

mindenféle bélműködési, vagy egészségügyi problémára ajánlják a TroVet gyógytápot, aminek van nyúl verziója is.

Esetleg az állatorvossal konzultálva megpróbálhatnád lecserélni a régi tápját erre a gyógytápra. Nálam a nagyobbik tengerimalacnál működött, mondjuk neki székrekedése volt, de azóta (lekopogom) szépen helyreállt az emésztése. Nem biztos, hogy hasmenésre is ez a táp való, de akkor az orvos tud helyette ajánlani másikat is.

2015. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Káposztát és salátát se kapott soha, mert sajnos nincs kertünk, boltit meg nem merek adni neki. Mint írtam, abszolút nem kapott se zöldséget se gyümölcsöt mióta megy a hasa .. úgyhogy ez a lehetőség is kizárva :(

Lehet kipróbálom azt a tápot, amit írtál, Kedves második válaszoló. Már szemezgettem vele én is. Most vettem neki más fajta Versele-Laga tápot. Kipróbáljuk ezt is, ha nem válik be, akkor váltok megint. Csak lenne már jobban...:(

Köszönöm mind a kettőtöknek a választ!

Ha van még valakinek valami tippje, esetleg tapasztalt már hasonlót, szívesen fogadom a válaszát.

2015. júl. 1. 00:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém nyuszimmal is ugyanez volt 2 éven át, de ő havonta rosszul volt, egyszer majdnem elveszítettük..

Minden budapesti nyuszis dokinál voltunk, nem tudták, mitől lehet, végül arra jutottunk, hogy frontok miatt.

Kb 1 éve kevés zöldséget, gyümölcsöt kap, nagyon sokat szénázik, azóta csak 1x volt rosszul.

2015. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!