Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rettegek a patkányoktól!...

G' kérdése:

Rettegek a patkányoktól! Szerintetek lehet ez ellen valamit tenni?

Figyelt kérdés
Egy elektronikai cikkeket forgalmazó cég műhelyében dolgozok és egyik reggel egy patkányt találtam a szervízben, felállítottuk a csapdát, és másnap reggelre bele is sétált meg aztán következő reggelre lett még egy. Most pár napja csend van, remélem nem találtak élelmet és ez miatt nem jön több. Már rosszul vagyok ha be kell oda mennem. Szerencsére ezek még nem is voltak olyan nagyok...egyszer egy egy szeméttelepen láttam kapitális méretű patkányokat, nem hittem a szememnek, a térdig érő fűben voltak. Mint a Jurassic Parkban a raptorok, csak annyit lehetett látni, hogy mindenhol a mozog a fű. Áhh undorodok tőlük... Sikerült már valakinek ezt az undort/félelmet legyőzni???

2015. júl. 4. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Dilidoki.
2015. júl. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Klasszikus fóbia. Természetesen kezelhető, valamilyen szinten. Akár teljesen is.

De mivel ez ösztönös dolog, ehhez az kell, hogy az agyadnak az ösztönösebb, primitívebb részére legyél hatással, konkrétan a tudatalattira.

Egészséges esetben csak annak gyökeres változásával érhető el a tudatos viselkedés változása.


Viszont a tudatalattival meg kell tanulni bánni, mert bizonyos szempontból kb egy 5éves gyerek szintjén van. Hétköznapi értelemben nem működik mindig logikusan.

Ahhoz pedig szakértő kell.

Szóval : dilidoki. :)


(Magadat is képezheted, vannak erre könyvek, pl Silva féle Agykontroll, vagy Leslie M. LeCron: az önhipnózis technikája.

2015. júl. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tarts tenyésztett patkányt, most komolyan, ha rájössz milyen okos, aranyos állatok akkor tuti nem fogsz félni sem többé a patkányoktól.
2015. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!