Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elkaphatják tőlem?

Elkaphatják tőlem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom, hülye a kérdés, mert valószínűleg nem. A helyzet az, hogy van egy nagyon erős és nagyon makacs megfázásom? náthám? torok-akármim? nem is tudom. Nem tudom, hogy "sima" megfázás vagy vírusos vagy bakteriális vagy valami. Majdnem egy hete tart. Ipari mennyiségű papír zsebkendőt használok, és így nem tudok jó szívvel a hörcsögeimmel foglalkozni, mert félek, hogy elkapnak tőlem valamit (bár józan ésszel tudom, hogy erre elég csekély az esély). Csak az a baj, hogy ez az egész ügy eléggé elhúzódik, mert pár nap nem lett volna baj, de így már majdnem egy hete nem voltak a kezemben.

Szerintetek?

Vegyem kézbe őket vagy várjam meg, míg jobban leszek?

(Azért naponta többször is rájuk nézek, frissen mosott kézzel egy egészen pici simit azért nem állok meg meg beszélek hozzájuk.)

De ha arra gondolok, hogy rajtam meg a ruhámon mászkálnának (amit ugye nem tudok frissen tisztítani), nem érzem túl jól magam... Másrészt meg 10 percet sem nagyon állok meg zsepi nélkül.

Ti mit tennétek?



2015. júl. 6. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Kedves Gyermek. Nem tudom jártál e iskolába,vagy ott biológia órára. Ha igen, érdemes lett volna figyelned. A betegségek nem terjednek így. Vannak faji korlátok. Csak egy egy érdekes eset van. Pl a tengeri malac az ember agyhártya gyullaásos betegségének a vírus hordozója,de azt is nehéz tőlük össze sezdni,de állat nem betegszik meg embertől. mint ahogy a nátha vírusodat a Pc-d ,vagy tableted,se kapja el.
2015. júl. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

bizonyos esetekben elkaphatja tőled

számos vírus és baktérium kitűnő alkalmazkodási képességgel rendelkezik, melynek segítségével egy különböző gazdatestbe jutva is meg tudja azt támadni

persze lehet, hogy a betegség más lefolyású lesz, különböző tünetekkel

2015. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Amellett, hogy nem vagyok "gyermek" (bár lehet, hogy ezt most nem kellene bevallanom:S), igen, jártam iskolába, biológiaórára stb. (ezért is írtam, hogy ha az eszemre hallgatok, azt mondom, nagyon kicsi az esély, ezért előre is bocsátottam, hogy "hülye kérdés"), de azért az állat élőlény, messze nem laptop! És vannak (ha ritkán is) fajokon átívelő betegségek is (bár való igaz, ezek többnyire állatról emberre terjednek, nem fordítva), nekem meg fogalmam sincs, hogy pontosan mi bajom, és ez hogy hatna egy hörcsög szervezetére, ezért szívem szerint a minimális esély ellenére is felelőtlenségnek érzem, hogy kockáztassak... Ami engem illet, nem izgat a bajom, lassan már csak elmúlik, de a hörcsögeimet SZERETEM, és gondolom, nem mondok újat vele neked, a szeretet néha irracionális viselkedésformákat vált ki az emberekből:) De természetesen köszönöm a választ.
2015. júl. 6. 15:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Köszönöm a választ, én is ettől tartok, ezek szerint nem olyan ördögtől való a gondolat.
2015. júl. 6. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!