Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan érjem el, hogy sünök...

Hogyan érjem el, hogy sünök költözzenek a kertbe?

Figyelt kérdés
Hatalmas udvarunk van, és van hátul egy elkerített, árnyékos rész, pár méterre a pataktól...Van rajta egy kis "kapu" is, szóval ideális lenne sünök nappali alvóhelyének, ha betennék még mondjuk valami ládát vagy ilyesmi...Láttam a tévében, hogy Angliában bevett szokás sünöket költöztetni a kertbe, és emlékszem, sok évvel ezelőtt nálunk is járt egy, a testvérem találta, amint éppen a kertben mászkált.Hogyan tudnám elérni, hogy odaköltözzenek?Lehetséges egyáltalán, vagy valahonnan be kell őket szerezni, vagy mi?Ja, és van egy macskám, akinek szabad járása van oda, ugye nem tudnának egymásban kárt tenni, illetve nem űzné el a sünt?

2015. júl. 7. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Írj ki közbeszerzési pályázatot sünökre állandó lakhely biztosításával.
2015. júl. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem vegyél afrikai fehérhasú törpesünit . ezt tarthatod a házban, de ha van kis elkerített rész neki akkor a kertbe is kiviheted felügyelet mellett.

a macskát össze kell szokatni vele. ha rágcsálókat szokott fogni, akkor van esély, hogy bántani akarja a sünit, de szerintem a méreténél fogva és a tüskéi miatt békén hagyja. de mindig legyél ott, kárt ne tegyenek egymásban!!


egyébként ha a kertedben vannak a fák alatt gyümölcsök vagy kis férgek akkor van esély, hogy bemenjen a süni, de nincs rá garancia, lehet csak 10 év múlva mennek oda, de lehet már holnap.

2015. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első nagyon vicces...

Második, köszönöm a tanácsot, de igazából pont az a lényeg, hogy vadon élő legyen, hogy megfigyelhessem, stb.Már úgyis van kint egy törpenyulam, egy macskám meg egy kutyám, szóval igazából csak azért merült fel bennem, mert szerintem nagyon jó élete lehetne nálunk egy pár süninek :) És valóban, van egy almafánk meg egy körtefánk, rengeteg a madár felénk, szóval gondolom a férgeknek sincs híjjával a kert...

2015. júl. 7. 09:26
 4/9 A kérdező kommentje:
Most nézem csak, lehet hogy az első nem is viccelt, ez esetben bocsi, csak nem igazán tudom értelmezni, hogy vajon irónia csendül-e a válaszodból...:D
2015. júl. 7. 09:29
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt olvasgass, biztos sok hasznos tanács van. A legfontosabb a búvóhely és a kaja.

2015. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a kutyák általában basztatják a sünit. elég ha csak közelről ugatják egész éjszaka, akár bele is halhat a süni.

szerintem nem jó ötlet, de tényleg nem tudsz mit tenni, ha akar bemegy a kertedbe, ha nem nem. de kutyás kerteket nem hiszem, hogy előnyben részesítik.

2015. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az udvar két részre van osztva, az első részén lakik a kutya, csak akkor mehet hátra, ha átengedem, de amúgy a macskával meg a nyúllal is jól kijön, úgyhogy emiatt nem kell aggódni...De végülis úgysem tudok mit csinálni, vagy beköltöznek, vagy nem :) Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 8. 09:50
 8/9 anonim ***** válasza:
A sün territoriális állat, nem szokott vándorolni. Önmagától tehát nem fog a kertedbe költözni, legfeljebb abban az esetben, ha a közelben született, és megtörtént a leválasztás, tehát az anya elüldözte. Ha mindenképpen akarsz, szánj rá néhány éjszakát. Kiülsz az erdő szélére és fülelsz. Összetéveszthetetlen a motozása, amikor az avarban turkál.
2015. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ááá, semmiképp nem szeretném elhozni az erdőből, az azért mégis túlzás, nem akarom én elszakítani a természetes élőhelyéről...De mondom, hogy egyszer már volt itt nálunk egy, csak aztán tovább ment, gondolom, mivel akkor még kicsik voltunk és össze-vissza zargattuk, a tesóm még a házba is behozta.Szóval abban reménykedem, hogy újra ez lesz, csak most majd itt is fog maradni! :)
2015. júl. 8. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!