Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsög bűzmirigyét ki...

Törpehörcsög bűzmirigyét ki lehet vágni, vagy tisztítani?

Figyelt kérdés
Eléggé büdös, ajándékba kaptam. Hallottam, hogy vadászgörényeknél kinyomják, vagy eltávolítják, nem tudom pontosan. Lehet ilyet törpehörcsögnél is?
2015. júl. 7. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Van a törpehörcsögöknek bűzmirigyük, de nem hinném, hogy bármelyik orvos is foglalkozna ilyesmivel.


Nekem is van törpehörcsögöm, rendszeresen takarítva nem büdös. Szóval csak nem kell lustának lenni és takarítani kell.

2015. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kivágni??? Micsoda ötlet! Br!!!

Ha takarítod, egyáltalán nem büdös. De ha mégis zavar a szag (engem pl. a faforgács illata zavar, nem azért, mert alapvetően nem kellemes illat, csak fatelepre emlékeztet, és mégis a hálószobámról van szó), akkor tartsd terráriumban! De ha tényleg a hörcsög büdös, akkor vagy beteg vagy nagyon nincs rendben valami a takarítással, aminek hamarosan egészségügyi vonatkozásai is lesznek!

2015. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendszeresen takarítva van, nem ez az egyetlen höri, akivel már dolgom volt, csak eddig lányok voltak előtte.

Ha kitakarítom szinte rögtön ereszti a bűzt. Akváriumban miért lenne másabb? Ott is forgácsot használnék.

2015. júl. 7. 23:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Enyém terráriumban van tartva, csak akkor érzem a szagát, ha fölé hajolok. Olyankor ki is takarítok. Amúgy fiú hörim van, mindig is fiúk voltak. Én sosem éreztem büdösnek őket. A használt alom szagát érzem csak. Lehet az állatkával van valami akkor, az csak nem normális, ha folyamatosan bűzlik...vagy túl érzékeny a szaglásod :D
2015. júl. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!