Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Holland törpe nyulam van és...

Holland törpe nyulam van és reggel vagy D. e ha lemegyek hozzá és felhozom a házba akkor hígat kakál, és egybetapad. Miért van ez?

Figyelt kérdés
De ez csak reggel, utána 30 perc 1 óra múlva rendes széklete van. Pedig csak tápot, szénát, és egy cikk répát, vagy esetleg egy kis saláta levelet eszik, meg persze iszik este. Ez miért van? Ugye nem nagyon kell érte aggódnom??? :O

2015. júl. 8. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
nem nyomod meg a hasát?
2015. júl. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Túl sok tápot adsz neki gondolom. Este egy evőkanálnyi elég.
2015. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Saláta levelet ne!!! A leveleiben felhamozódhatnak a méreganyagok. Répa se kell neki minden nap, mert cukros.

Jól értem, hogy kinti nyuszi? Van esetleg olyan növény a kertben, ami mérgező lehet neki? Én a helyedben azért konzultálnék egy nyuszis orvossal.

2015. júl. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az vizelet, csak barnás színű? Mert az teljesen normális. Ha tényleg hasmenés, azt rengeteg miden okozhatja. Sokféle betegség, fogproblémák, ezért érdemes állatorvoshoz vinni, ha nem javul meg a helyzet. Legtöbbször a helytelen táplálás az oka. A nyulaknak leginkább növényekre és szénára van szükségük, tápból egyáltalán ne vagy csak nagyon keveset adj, tök fölösleges, még káros is. Érdemes ezt elolvasnod: [link]

Egyébként ha tényleg csak akkor jelentkezik, ha felhozod, valószínűleg a stressz okozza, attól is lehet hasmenésük. A nyulak 90%-a szívből utálja, ha felemelik, hordozzák őket, számukra ez rendkívül ijesztő dolog. Főleg, ha esetleg még rosszul is csinálod. Kíméld az emelgetéstől.

2015. júl. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Attól függ mit értünk hígnak.

1. Azokat Előttem leírták, bár nem értem hogy a hasmenés hogy tapad egybe.

2. Megeszi? Hogy néz ki? Csak puha bogyók fürtbe tapadva?

2015. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaza lehet a 4-es válaszolónak, sokféle betegség okozhatja vagy stressz vagy bármi, amennyiben tényleg hasmenésről van szó. Ha viszont csak lágy bogyókról beszélünk, ami egybetapad, akkor az lágybélsár, ami teljesen normális. Erre gondolhat az 5-ös válaszoló.

A 4-es linkje nagyon jó, én is ismerem az oldalt. Van egy rész az egészség fülön, hogy "vizelet és ürülék típusok". Nézd meg azokat és akkor el tudod dönteni, miről van szó pontosan.

2015. júl. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!