Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jó ötlet nekem egy csincsilla?

Jó ötlet nekem egy csincsilla?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Általános iskolás vagyok, de szeretnék egy cincsillát. A szüleim azt mondják jól gondoljam meg.. Én nagyon szeretnék, de sokan ellenzik a hosszú élete miatt.. Mit tegyek?

(Normális válaszokat légyszi)


2015. júl. 10. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha igazán szeretnéd, akkor szerintem tarthatsz.

Ha csak most találtad ki, hogy szeretnél, akkor inkább ne. Ha ez van, akkor csak egy fellángolás, majd egy hónap múlva el is felejted felejted, esetleg más állat tetszene meg.


Az biztos, hogy jól át kell gondolni, hogy valóban szeretnéd-e, mert minden állat felelősséggel jár.

Ha esetleg lesz bármilyen állatod, akkor azt nem lehet megunni, mert "már nem tetszik" vagy "inkább kutyus kell".

Neked kell etetni, itatni, takarítani és foglalkozni vele. (Volt már olyan ismerősöm, akinek volt egy tengerimalaca, majd 4 hónap múlva megkért rá, hogy vegyem át, mert mégsem akarja tartani..)


Viszont ha biztosan tudod, hogy szeretnél, akkor hajrá.

Olvasd el, hogy hogyan kell tartani, gyűjts össze minél több információt. :)

2015. júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A csincsilla mint háziállat nagyon hely, pénz, és foglalkozás(már ha szelídíteni akarod) igényes. Kezdjük ott, hogy egyedül tartani TILOS, még akkor is ha napi 16 órát foglalkoznál vele, (ami lehetetlen) mert rendkívül szociális állatokról beszélünk. Tehát mindenképp kell neki egy társ.


Ketrec is jó nagy kell nekik, min. 110x80x120-as. Emellett nem árt, ha naponta kiengeded őket a szobába. (Természetesen előtte biztonságossá kell tenned a szobádad számukra)

Szelídíteni nem a legkönnyebb, mivel elég félénk állatok,de ha sokat foglalkozol velük, akár pár hét alatt sikerülhet.


Szerintem gondold át, tudod e ezeket a körülményeket biztosítani számukra, és csak akkor tarts csincsillát. Nem írtam le mindent, ezer meg ezer dolog van még amire oda kell figyelni, ezeknek majd nézz utána rendesen.

A hosszú életkor miatt tényleg megfontolandó, uiszen annyi idő alatt, amíg a csincsillát élnek, veled, a te helyzetedből is nagyon sok minden változhat, pl. Teszem azt elmész egyetemre, és nem lesz időd rájuk a sok tanulás miatt.

2015. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát!

Én is az iskola miatt lettem egy kicsit bizonytalan..

Viszont a csincsilla ötlete már vagy 1 éve felmerült.

Szerintem még olvasok róla többet és még meggondolom! :)

Ja és még 1 kérdésem ha lehet:Én csak 1 csinit szeretnék tartani, viszont van 1 testvérem, szóval ha én nem érnék rá akkor az is megfelelő lenne ha ő játszana vele egy kicsit?

Előre is köszönöm! :)

2015. júl. 11. 10:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

nem elég az emberi törődés, szükségük van a fajtarsra!

2015. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A csincsillák elég érzékenyek a tartáshibákra (pl. rossz takarmányozás) ezért nagyon oda kell figyelni az etetésükre, az eü. állapotukra. Csincsillát tartani nem kis összeg, és mindenképpen számolnod kell az esetlegesen felmerülő állatorvosi költségekkel. Mindenképpen beszéljétek át a szüleiddel, hogy egy 15.000-20.000 forintos állatorvosi számla belefér e, mert ha baj van, akkor nincs idő megvárni a következő fizetést, vagy "majd megoldjuk házilag" -sajnos hallottam már olyat, aki otthon próbálta begipszelni a nyula törött lábát, mert nem volt pénze dokira..
2015. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!