Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a nyuszim baja? Nem...

Mi lehet a nyuszim baja? Nem eszik, de a kedve jó?

Figyelt kérdés
Kb. kedden kezdődött ez, hogy csak szénát eszik és vizet iszik. Azt hittem a meleg időjárás az oka, de nem lett jobb a helyzet a hűvös közeledtével sem. Az almát, magot, borsószirmot amiért korábban "ölni" tudott volna, most nem eszi már napok óta. Egy kis salátát evett. De a kedve jó, bohóckodik, zaklat, jön utánam, kapirgál, stb...Szerintetek? Ja és székelete, vizelete az van. Ez most egy ilyen időszak? Azt tudom, hogy például a kutyáknál van ilyen "böjtölés" időszak amikor alig esznek. De a nyusziknál?
2015. júl. 11. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom a nyusziknál, hogy van, nekem macskám van, de ő is csinált már ilyet. Whiskas kaját nagyon szerette. Ahogy kibontottam egyet már ott is termett és addig nyávogott amíg meg nem kapta. Aztán egyik napról a másikra hozzá sem nyúlt. 3 napig nem volt hajlandó enni, de a kedve neki is jó volt, ugrált össze vissza. Aztán mondom elviszem orvoshoz, de előtte veszek egy darab másik kaját hátha ez a baj. És igen, vettem neki egy másik márkájú kaját és úgy befalta, ahogy azt kell.

2015. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszod veszek neki mást hátha :)
2015. júl. 11. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem sincs nyuszim, tengerimalacaim vannak, de nekik pl. a széna az alapkaja és a zöldség, gyümölcs, táp csak "kiegészítők".

Ha a nyulak is hasonlóak, akkor szerintem addig nincs baj, amíg a szénát eszi és iszik is. Az ilyen kánikula meg frontok, amik mostanában voltak, az ő étvágyukat is megzavarhatják.

2015. júl. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen ez igy van. Remelem nincs baj vele :)
2015. júl. 11. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!