Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy nyuszit, milyen...

Kis Petra21 kérdése:

Szeretnék egy nyuszit, milyen nyúllal kezdjem vagy vehetek bármilyent?

Figyelt kérdés
2015. júl. 13. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Tanulàssal (tartás, etetés, betegségek, orvos keresés) kezdd, a fajta ráér később is.
2015. júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak igaza van, előbb informálódj a nyúltartásról, utána gondold át, valóban a nyuszi-e a neked megfelelő állat és csak utána jöjjön a fajta.

Itt egy oldal, ami nagyon jól leír mindent: [link]

Ugyanezen az oldalon van egy rész, hogy melyik fajtát válaszd: [link] vasarlas/milyen-fajtat/ és szinte az összes fajta képekkel együtt: [link] altalanos/nyulfajtak/

2015. júl. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. júl. 17. 14:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagy öröm egy nyuszi a családban, de nagy felelősség és nagy bánat is lehet. A lakásban veszélyben van tőle a tapéta, papírok és az összes vezeték, kábel. Mindent megrág. Addig öröm, amíg nem beteg. Ez lehet pár hónap vagy pár év. A fogaira, táplálkozására különösen figyelni kell. Amennyiben ferdén nőnek a fogai vagy túlnőnek és nem tudja koptatni megfelelően, akkor 4-5 hetente csiszoltatni kell. Ez kisebb műtét rendszeresen, amíg a nyuszi él. Napokig tartó kezelés. Altatás, csiszolás, majd infúziók, injekciók amíg a nyuszi nem eszik rendesen. Macera a gazdának, szenvedés a nyúlnak. A havi költségekről nem is beszélve, ami egy beteg nyúlnál 20.000 ft körüli összeg havonta. Vagy szereted és családtagként kezeled, vagy váltogatod őket, mint egy zoknit érzelemmentesen. Az utóbbi az olcsóbb... Olcsóbb venni egy másikat, mint meggyógyítani. Tégy a lelkiismereted szerint.
2015. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha valakinek még nem volt háziállata, akkor talán egy kisebbel lenne érdemes kezdeni, mondjuk maradva az emlősöknél egy hörcsöggel. Azért a nyúl az már méretben öleb kategória, és egy kutya szerintem sokkal értelmesebb, tanítható, nevelhető, egy nyúl csak minimálisan.
2015. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van kettő kutyusom, 2 papagájom és halaim....úgy érzem ezt nem mondhatom annak hogy nincs háziállatom :)
2015. júl. 20. 12:54
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. júl. 20. 12:55
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem vegyél egy kis vagy egy közepes testü házinyulat, ezek nincsenek túltenyésztve. Egészséges marad, viszont nyúlbetegségek ellen oltani kell. Én kényelmes ketrecben tartom őket. Van ismerősöm ahol szabadon vannak az udvaron. Egy másik ismerősöm meg egy hatalmas nyúlházban tartja őket, mindig nöstényeket.

Ha pároztatni szeretné csak akkor engedi be a bakot.Így nincs nemkívánt szaporulat.Én német óriás- házinyúl keverék nyulakat tartok, fajtatiszta német bakokkal pároztatok. Az idén egy vadas színű bak volt az utódok apja.De már beszereztem egy fajtatiszta lepketarkát is.Az egyik anya már idősnek minősűl, ezért utoljára egy házinyúl bakkal fedeztettem, ezekből az utódokból hagynék új anyát. A német óriás fajtával való pároztatás nagyobb súlyú utódokat eredményez. A házinyúl eredet meg nagyobb szaporodási és vitalitáskészséget biztosít. Bocs a kitérőért.

2015. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. júl. 22. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!