Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a kis vadnyúllal?...

Mit tegyek a kis vadnyúllal? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés
Találtam egy árva vadnyulat, mozdulatlanul feküdt, el sem futott.Hazahoztam, szerintem olyan 3-4 hetes körül lehet. Majdnem akkor mint egy mókus. raktunk be neki répát, lucernát, lóherét, pitypangot és persze friss vizet. Egy órája már elég aktív, mosakodott is meg körbeugrálta a helyet, de még nem evett és nem ivott. De folyamatosan nyalja a száját és csámcsog. Nyúltartó tudtok rá adni valami választ? Szeretnénk megtartani, amíg fel nem nő, aztán visszaengednénk.

2015. júl. 15. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül árva,.mert az anyjuk csak naponta egyszer van velük, egyébként így védi őket a ragadozóktól. Vadnyulat soha nem szabad hazavinni.

Otthon nem tudjátok felnevelni, keresétek fel a nyúlmentés fb oldalát, ők értenek hozzá, felnevelik, visszaengedik.

Máskor csak akkor nyúljatok vadállat kölykéhez, ha az anyja ott fekszik holtan mellette. Tidom, jót akartatok, de ez most hiba volt.

2015. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. júl. 15. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőekkel, valószínűleg hiba volt hazahozni, de most már mindegy. A legjobb tényleg az lenne, ha keresnétek nyúlmentőket, akik fel tudják nevelni, de ha ez valamiért nem menne, ti is megpróbálkozhattok vele.

Először is jó lenne tudni nagyjából a korát, nem tudom, mennyire értesz hozzá, mennyire biztos, hogy 3-4 hetes. Esetleg állatorvos vagy nyúlszakértő tud pontosabbat mondani. Vagy megpróbálkozhatok vele én is így látatlanban, ha válaszolsz pár kérdésre. Rendesen tud már ugrálni? Nem csak sétál, botorkál? Van egyensúlyérzéke? Nem vakarózik sokat? Két lábra tud állni? Felugrik magaslatokra is? Mennyire tudja megenni a szilárd táplálékot? Lemértétek? Mennyi a súlya? Esetleg tudsz képet küldeni róla?

Ha valóban 3-4 hetes már képes lesz szilárd táplálékon egészségesen felnőni, bár normális esetben ilyenkor még szopna is. Adj neki nyugodtan sok friss zöldet (gyermekláncfű, lóhere, fű, répa és zöldje stb.)

Lemérni már csak azért is jó lenne pár naponta vagy akár minden nap, hogy lássátok hízik-e.

Ha megéri a 3 hónapos kort, valószínűleg már megmarad.

2015. júl. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hívd fel a Nyúlmentést - most engedtek pár napja szabadon egy vadnyuszit. NE vidd vissza, hívd fel őket, ők felnevelik és biztonságosan visszaviszik ha nagy lesz a szabadba!!!!
2015. júl. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!