Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valakinek volt már epilepsziás...

Valakinek volt már epilepsziás a tengerimalaca és kigyógyult-e belőle?

Figyelt kérdés
II. fokú epilepszia jött elő a 3-4 éve tengerimalackán, vakarózás bekövetkeztével. egy percig tart az epilepsziás görcse naponta többször. mielőtt nem jött rá valahonnan a vakarózás, addig nem volt epilepsziája sem. az állatorvos injekciózta meg lespriccelte neostomozánnal, és közölte, h nem biztos h helyre jön. (nem ingyen persze). Valakinek kigyógyult az epilepsziából a tengerimalaca?

2015. júl. 17. 08:46
 1/6 gyevickie ***** válasza:

Nem akarok hülyeséget írni, de én epilepsziás malacról még nem hallottam. Persze ettől még létezhet, nem vonhatom kétségbe az orvos szavát.

Olyat viszont igen, hogy a malacka atkás vagy rühös fertőzöttsége olyan iszonyatos viszketést okozott, ami vakarózásból indulva ilyen rohamszerű görcsbe ment át. Azért jutott ez eszembe, mert írtad hogy a vakarózás előtt semmi baja nem volt. Sebek nincsenek rajta? Mert a rohamszerű vakarózás mellett még azok nagyon szembetűnőek.

Szerintem mutasd meg egy egzotikus állatokhoz értő orvosnak (pl. Exo-pet rendelő Budapesten)! Ha atkája/rühe van, akkor arra ivermectint szoktak adni, bőr alá injekcióban (nem tudom, nem azt adott-e a te orvosod is) 3-4 alkalommal, hetente ismételve. Nagyon fontos ez esetben a ketrec és az összes malaccal érintkező tárgy alapos átmosása ecettel!

Ja és az atkából/rühből ki szoktak gyógyulni!

2015. júl. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3-4 éve???

Epilepsziáról én se hallottam még malacnál.

Fejemet rá, hogy az állatorvos egy dilettáns barom volt, és csak a pénzért vállalta a kezelést.

Mindenképp malacos orvossal nézesd meg:

[link]

2015. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen sajnos nem egy nagy tudású doki valóban. mielőtt nem kezdett el vakarózni a malacka, előtte nem voltak rángatózós, megmerevedős egyperces atrakciói. utánna olvastam neten, valóban van olyan epilepszia, ami másodfokú és a vakarózástól jön elő. szóval nem veleszületett probléma. a pénz elment a dokinál, de ugyanúgy vakaróznak a malackáim. sajnos nem javulnak.
2015. júl. 18. 08:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is érdemes volna megnézetni másik dokival, a fenti listából. Ha most nincs annyi pénzed, akkor várj vele, most már 1-2 hónap nem oszt, nem szoroz, ha 3 éve bírják...

Van olyan élősködő, ami simán elvan bennük ennyi ideig, anélkül, hogy komolyabb bajt okozna.

2015. júl. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
elírtam. a malcka egyik 3 éves a másik egy éves kb. a vakarózás 3 hete van.
2015. júl. 26. 16:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaa... hát akkor pláne!! Még nincs veszve semmi.
2015. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!