Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legjobb kisemlős?

N.Hanna11 kérdése:

Melyik a legjobb kisemlős?

Figyelt kérdés
Valami olyasmire gondolok, hogy jó legyen gyerekekhez, de még is olcsó legyen tartani.

2015. júl. 18. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyuszi
2015. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A nyuszi pont nem ilyen. Vegyetek hörcsögöt. Kicsi, keveset fogyaszt, és mire megunja a gyerek, el is pusztul.
2015. júl. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Aranyhörcsög. Aranyos, olcsó, könnyű tartani és bírja a strapát (ha gyerekek mellé lessz akor azok megpróbálják majd ölelgetni stb).
2015. júl. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Neked én is a hörcsögöt javaslom. Nekem dzsungáriai törpehörcsögöm volt, de bármelyik jó. Kicsi, nem eszik túl sokat, a gyerekek nyúzása ellen sem nagyon tud mit tenni, egész strapabíró.


Megmondom őszintén, én nem igazán szerettem. Azért kellett hörcsögöt kapnom, mert olcsó és nem foglal sok helyet. Én kb. 10 éves voltam, igazából kutyát akartam. A hörcsögre hamar ráuntam, játszani nem tudtam vele, sétáltatni sem, csak néztem ahogy fut a kerekében. Néha építettem neki labirintust, de az is unalmassá vált. Állandóan takarítani kellett, este zörgött, rágta a rácsot és futott a kerekében, kászálódott a forgácsban, idegesítő volt. Bármennyire is morbidul hangzik, de az volt a szerencsém, hogy csak 2 évet élt.

Tényleg csak annak a gyereknek vegyetek hörcsögöt, aki azt is szeretne, mert ha csak ilyen pótlék, mert más nem lehet, akkor csak nyűg lesz. Én szeretem az állatokat, de nekem csak gond volt, nem tudtam vele mit kezdeni.


Jelenleg van kutyám, de az nyilván most nem téma. Viszont van két nyulam is. Őket imádom, bár sokkal többet nem lehet vele kezdeni, mint a hörcsöggel. Valószínűleg azért szeretem őket ennyire, mert őket valóban én akartam. Gyerek mellé viszont nem ajánlom, mert a nyulakat békén kell hagyni.

2015. júl. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én a csincsillát és a degut ajánlom neked.

Nekünk van az is hörcsög is és nyúl

és ez a kettő eszik a legkevesebbet és ezek a legbarátságosabbak is

2015. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Degut gyerek mellé véletlenül se! Ha megfogják a farkát kiszakad akár a gyíknak de többet nem nő vissza!
2015. júl. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora gyerekekről van szó.

Kb mindenféle állatom volt már, ami leginkább gyerekkel kompatibilis az a patkány volt.

2015. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hörcsög.


A nyúl ugrál, kell neki naponta minimum 1 óra szabadon, nyúlbiztos lakás/szoba. A táp havonta 2000 forint, az alom 3000, oltani kell évente, illetve 7-8 évig is élhet. A ketrec is 100*50-es, vagy nagyobb, 10-12 között indul az áruk. Széna is kell, az legalább hetente 2-3 kg, kb 4000 forint hetente az is.

Összességébe:

A nyúl él 7-8 évig.

Havonta a kiadás 21 000 forint.

Az oltás évente 7 000 Ft körül van + 500 egyszeri díj az oltási könyv.

Kezdőfelszerelés összege 20-25 ezer forint.


A tengerimalacnak (minimum 2 egynemű) kell egy 100*50-es ketrec, 4000-5000 havonta a táp, neki is ugyanúgy széna, búvóhelyek, kifutó. Ők se egy gyerek-kompatibilis állatok, mivel a gerincük és csontozatuk nagyon törékeny - nem kell nekik sem futókerék, sem hám ebből adódóan.

7-8 évig élnek.

Nem kell nekik oltás

Havonta eltartani kettőt: 15-25 ezer, attól függően, hogy mennyire és milyen zöldségeket esznek.

Kezdőfelszerelés 20-25 ezer körül mozog náluk is.


A hörcsögök a leggyermekbarátabb állatok, bár ha kereskedésbe veszel, gyakori hogy először harapnak, a gyerek ettől megijed és többé nem is foglalkozik vele. A jó benne, hogy elég 2-3 hetente takarítani, kis helyen is elfér, élnek kb 2-3 évig, és a minimum anyagiakat igénylik, havonta kb 4-5 ezer.

2015. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
11 és 9 évesnek lesz.
2015. júl. 27. 10:53
 10/11 anonim ***** válasza:

A hörcsög tökéletes. Ők úgyis hamar ráunnak, aztán rád marad a gondozása, és mire neked is eleged lesz, el is pusztul.

A nevelt lányom 11 éves, átlag évente 2 állatot kikönyörög az apjától, ami max 3 napig érdekes, később már nem. A párom sajnos nem tud nemet mondani neki, így egyre több az állat, bár néha egyet-egyet el tudunk ajándékozni, de azért meg megy a sírás, hogy az ő kicsi állatkája...na ja, csak azt se tudja, hogy hol a ketrece a 75 négyzetméteres lakásban. Most kénytelen vagyok kőszívű lenni, és nem engedek új állatot a lakásba, így is van 16.

2015. júl. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!