Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsögöt,...

Dzsungáriai törpehörcsögöt, vagy Tengerimalacot kérjek karácsonyra? Tudom még messze van de nembaj

Figyelt kérdés

2015. júl. 20. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? A törpehörcsögöt nem igazán kell babusgatni, fogdosni - sokszor ki nem állhatják. Magányos lelkek inkább.

A tengerimalacra viszont jobban kell vigyázni. Az etetését meg kell tanulni, hogy mit szabad ennie és mit nem, ezeket szigorúan be kell tartani.

2015. júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Illetve a malacka társas állat. Boldogabb, ha van egy malacpárja.
2015. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ezek alapján dönts. Illetve az alapján, hogy volt-e már kisállatod. Ha nem, akkor inkább törpehörivel kezdj. Az kb. annyit csinál, hogy egész nap alszik, és akkor nyomja az éjszakai életet, mikor te alszol. Szóval sok vizet nem zavar.
2015. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válszokat :) 14éves vagyok :)

Igazából nekem olyan 8éves koromban volt hörcsögöm de már nem tudom hogy milyen fajta csak arra emlékstszem hogy fekete volt. De most is van egy kutyám és egy ékszerteknősöm :)

2015. júl. 20. 23:38
 5/16 anonim ***** válasza:

1-es, 3-as: úgy látszik, ti sem vagytok valami nagy hörcsögösök, de akkor mondjátok azt, és ne terjesszetek felszínes, előítéletes általánosságokat!


1. A dzsungik is igénylik a napi törődést, és hamar kezessé válhatnak. (Persze, ha elhanyagolják őket, már egy hét után is érződik némi "visszavadulás") - Ha Campbell hibrid kerül hozzád, akkor tényleg haraphatnak, ha benyúlsz hozzájuk, mert azok eléggé területvédők. Ennek kivédésére is érdemes tenyésztőtől, tiszta vérvonalú dzsungit venni.

2. Messze nem annyit tesznek, hogy alszanak egész nap! Valamennyire alkalmazkodnak a gazdájuk napirendjéhez, bár való igaz, hogy a déli órákban a legkevésbé aktívak.

3. Az ő étkezéstetésükre is figyelni kell. A magok mellett itt is vannak ajánlott és tiltott ételek.


Tengerimalacom sosem volt, de dzsungim kettő is van (persze külön tartom őket). Pár nap alatt kezesek lettek (igaz, jó tenyésztőktől vettem, az egyiket teljesen kezesen is kaptam). Igaz, hogy a természetben éjszakai állat, de alkalmazkodik az emberhez.


A "mi" napirendünk: reggel ébredés után ellenőrzés, hogy mindenki jól van-e:) Reggeli "köszönés": ha meghallanak, mindkettő előjön a vackából. (Bár az egyik ilyenkor sokkal lassabb, mint a másik) Ilyenkor kapnak friss vizet és ha nincs a tálkájukban, ennivalót is. Mindkettőt kiveszem egy kis simire:), meg "lelki életet élni":)

Délután (vagy ha itthon vagyok, nap közben) többször is rájuk nézek, úgy 50%, hogy ébren vannak, olyankor odajönnek:). Ha valamelyikük ébren van, egy kis simi:) me ilyenkor rakom rendbe a helyüket, lefekvés előtt pedig újra "lelkizünk" (ilyenkor töltöm velük a legtöbb időt, hiszen reggel azért általában sietek) Ez úgy napi 30 perc állatonként.


Ami alapján dönts:

- a tengerimalacból 2 kell, a dzsungiból 1 (ez egyben azt is jelenti, hogy a tengerimalacnak lenne fajtársa, a dzsunginak meg csak te lennél a társasága)

- a tengerimalacoknak több hely kell (te tudod, mekkora helyet tudsz biztosítani a leendő állat(ok)nak)

- a tengerimalac kb. 2,5-szer akkora, mint a dzsungi (tehát a dzsungira jobban oda kell figyelni, pl. kézhez szoktatáskor, vagy a helye megtervezésekor, mert gyorsabban elillan, és a szökevényt nehezebb megfogni)

- a tengerimalac kb. 3-szor hosszabb ideig él (tehát ebből a szempontból nagyobb felelősség)

Olvass mindkét fajról sokat, és előbb-utóbb az egyiket közelebb fogod érezni magadhoz, azt válaszd! Karácsonyig még bőven van időd, hogy megérlelődjön benned a döntés.

2015. júl. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én a helyedben hörcsöggel kezdenék.

Kisebb hely kell neki, mint a tengerimalacnak, csak egyet kell tartanod belõle egy pár helyett, rövidebb ideig élnek, ami szomorú is, de 14 évesen jobb 2-3 évre felelõsséget vállalni egy állatért, mint 10 vagy mégtöbb évre, ki tudja hol leszel annyi idõ elteltével.


Törõdni, játszani velük pedig mindkettõvel ugyan úgy lehet és kell is minden nap.


Viszont ha valóban hörcsög mellett döntesz, tényleg nagyon figyelj oda milyen fajtát válaztasz.

A dzungáliai törpehörcsögök kezesek, barátságosak, ha minden nap foglalkozol velük, illetve az aranyhörcsögök talán a legszelídebbek, ha az is szòba jöhet.


Campbell illetve Roborovszkij törpehörcsögöt ne vegyél, ha szeretgetni szeretnéd nem csak nézni, mert õk harapósak, területvédõek.

2015. júl. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igazából fogalmam sincs hogy melyiket válasszam! Szivem szerint mindkettőt tartanák!
2015. júl. 21. 12:24
 8/16 anonim ***** válasza:

Számolj azzal, hogy a malackának kell:

- 2 malacka (hím-hím / nőstény-nőstény)

- ketrec (100*50 cm vagy nagyobb)

- széna

- Versele-Laga Cavia Complete/Nature táp

- 2 tál

- 2 bújó

- naponta 2x zöldség

- alomnak forgács

- itató


és 7-8 évig élnek. tudnád te őket 7-8 évig gondozni?

2015. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát igazából nemtudom mi lessz 7-8 év után! Szerintem tudnám gondozni 7-8 évig :)
2015. júl. 21. 13:28
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem pont volt mindkettő. Hogy melyiket érdemes választanod, azt ennyi alapján nem tudom megmondani. Tudnom kéne, mennyi időd, helyed és pénzed van rá, valamint hogy milyen hosszú távra tervezel.


Tengerimalac:

- 6-8 évig él (az én két kislányom 6 és 7 évet élt)

- szüksége van fajtársra, tehát minimum kettőt kell venned

- nagyobb helyre van szüksége, nagyjából 100x50x40 cm-es ketrec a minimum + szobában kiengedni futkározni

- több foglalkozást igényel

- drágább (nagyobb ketrec, több eleség és alom)

- hangos lehet, néha visítanak, ha mondjuk éhesek


Hörcsög:

- 1-2 évig él (az én dzsungáriai törpém 2 évet élt)

- elvan egyedül is

- kisebb hely kell neki, elég egy törpehörcsög ketrec is, ami kb. 35x30x25 cm.

- kevesebb törődést igényel

- olcsóbb (kisebb ketrec, kevesebb eleség és alom)

- csendes, nem ad hangot (bár idegesítő lehet, amikor mondjuk fut a kerekében, nyikorog, zörög, rágja a rácsot)


Ha mindkettő igényeit ki tudod elégíteni, akkor csak az számít, melyik tetszik neked jobban. Nekem személy szerint a malac, mert nagyobb, jobban elvagyok vele és tovább boldogít.

2015. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!