Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S Ez valoban igy van...

S. O. S Ez valoban igy van vagy sem?!

Figyelt kérdés
Rolam annyit kell tudni hogy tartottam mar aranyhorcsogot teljesen bokkeno mentesen . Most szeretnek tengerimalacot de a szuleim nem engedik azzal a kifogassal hogy nagyon budos es hogy ez miatt nem vihetnem be a lakasba. Azt nyilvan tudom ha nincs idoba kitakaritva megbudosodik a forgacs . Alapbol ilyen budosek vagy csak akkor llehet erezni erosebben a szagukat ha nincs kipucolva idoben? Privatban is irhattok tapasztalatokat otleteket elfogadok elore is koszonom!♥

2015. júl. 21. 02:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
minden állat büdös ha nincs kitakaritva a tárolóhelye... alapbol nem büdösebb a hörcsögnél, egy alap szaga van de az minden állatnak meg az embernek is.. ami problémát okozhat az a hangja amikor kora reggel elkezd szirénázni ui,: ne állatkereskedésből vedd hanem magánszemélytől tenésztőtől
2015. júl. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A tengeri malac pisije nagyon budos, nem fogjatok birni a lakasban. Azt meg nem fogod csinalni hogy minden pisiles utan forgacsot cserelsz, gyakorlatilag lehetetlen. A baratomnak is van de ok kikoltoztettek az udvarra a ket kismalacot.
2015. júl. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Tenkerimalacnak a kertben,garázsban,teraszon,erkélyen vagty ilyesmin a helye. Például a nyulat hányszor viszik be a lakásba? Szinte soha. Vegyél valami kissebbet.
2015. júl. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én több mint 6 évig éltem több tengerimalaccal egy szobában és az égvilágon semmibajom nem volt mellettük, pedig az orrom alapvetően érzékeny. Néha büdik voltak, ha lusta voltam és lespóroltam a takarítást és csak 2 hét után szántam rá magamat, de az alapszaguk (amit már más is írt előttem) nem zavaró és mindenkinek van. Kb félévente/évente egyszer a malacot is megfürdettük, amik már nagyon megviseltnek és szagosnak tűnt, amúgy semmi baj nem volt soha és nem is értem miért állítják az emberek, hogy büdösek. Zajongani viszont zajonganak, de mondjuk én ahhoz is hozzászoktam és így utólag még hiányzik is.

Jó tanácsok: Legalább kettőt tartsál együtt és jó nagy ketrecük legyen (100x50x50 körüli) amibe akáregy felső szntet is berakhatsz, hogy minél több mozgás terük legyen. Ezen kívül jó ha van lehetőség rá hogy kiengedd őket a szobába. Azzal vigyázni kell, hogy az ivarértt hím malacoknak szokása jelölgetni és az tényleg nagyon büdös lehet, szóval jobb ha lányokat tartasz együtt. A mi hímünk akkor hagyta abba a jelölést, amikor ivartalanítottuk (mert kiderült, hogy akit mellé beszereztünk az lány). Szóval az tényleg büdös volt, elismerem. És amúgy is valószínűbb, hogy a két lány nem esik soha egymásnak, mintha két fiúd van, akiknél előjöhet a dominancia harc.


Az előttem szólónak pedig: Tudod hányan viszik be a nyuszit is a lakásba? Rengetegen. Ez manapság már egy mindennapi dolog. A kertben, kissé "vadon" tartás alapvetően a falusi életmódból ered, ahol viszont nem házi kedvencek voltak. Amióta csak úgy kedvtelésből is tartjuk a nyulakat, azóta egyre több helyen kerülnek be a lakásba, főleg a városban, ahol nincs is lehetőség kertre, de mondjuk egy macskát vagy kutyát nem akar bevállalni a gazdi, mert az még több gond. A nyulat ha épp nem tudsz rá figyelni bezárod a ketrecébe és nem csinál nagy bajt. Szóval szerintem az indokaid nem állják meg a helyüket a gyakorlatban. Vannak akik kint tartják őket, de nem csak úgy szokás.

2015. júl. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én 17 tengerimalaccal élek együtt, házban, SOSEM VOLT büdös még nálam.

Szerinted a tenyésztőknél is büdös van mindig? Hogy mennek akkor oda venni?

Van különbség abba, hogy a terráriumból az illat töményebb, és a ketrecben szellőzik. Naponta úgyis van szellőztetve, hetente 2-3 alkalommal takarítod, még a minimális illatot sem lehet érezni.

2015. júl. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nekem két lány tengerimalacom volt, a szobámban tartottam őket. 1-2 hetente takarítottam a ketrecüket. Szerintem nem volt büdös. Közel hajolva lehetett maximum érezni egy picit, de az sem bűz volt, elhanyagolható a szag.
2015. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem érzem meg a szagukat, pedig egy szobában vagyok velük.

Anyámék viszont igen, sőt, néha a vendégek is. Pedig 3-4 naponta vannak takarítva.

Ami nagyon büdös tud lenni, az az, ha a szénát lerángatják maguk alá és arra pisilnek. De azt a részt, ahová rángatják, lehet gyakrabban is cserélni.


Egyébként a fiúk tudnak büdösek lenni, mert amikor dürrögnek, hátul a popójuknál van egy mirigy, amiből váladékot bocsátanak ki, és az elviselhetetlenül büdös. Jó hír, hogy egy kis szellőztetéssel gyorsan elpárolog a szaga.

2015. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! De aki esetleg udvaron tartja az hova rakja a ketrecet stb mit csinal hogy egy kicsit vedve legyenek? Es telen nyaron ha akar esik az eso hova rakja?
2015. júl. 21. 17:20
 9/11 anonim ***** válasza:
#5 #6 #7 azt mondjak nem erzik a szagot. Termeszetesen nem, mert benne van a ruhajukban orrukban mindenhol, ok mar nem erzik. De egy kivulallo latogato vagy a szulok is akik ritkabban lepnek be a szobaba persze hogy erzik. De meg mennyire.
2015. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Udvaron lehet tartani, szeltol esotol vedve legyen, egyebkent tulelik meg minusz 20 fokban is ha van legalabb 2 es osszebujnak. Ha egy van nem tudom mi lesz.
2015. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!