Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kedden vásároltam egy tengerim...

Kedden vásároltam egy tengerimalacot (3 hónapos, fiú), és kicsit aggódom, hogy nem iszik és száraz kaját se hajlandó enni. A kereskedésben mondták, hogy eléggé aktív állatok, ő ennek az ellentkezőjét mutatja. Ez baj?

Figyelt kérdés
2015. júl. 22. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még fél, az pedig biztos, hogy magányos. A tengerimalacokat NEM szabad egyedül tartani, mert - állítólag - bele is halhatnak a magányba.
2015. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg kell szoknia az új helyet! Zöldséget kap? Valami folyadék kell neki! Ha nincs légkondi, még baromi melege is van, vizezd be. Milyen száraz kaját? És igen, vegyél mellé társat, hasonló korú fiút.
2015. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyen időben sokat kell hűteni, nem a legszerencsésebb, hogy még csak kezdő szinten van a kapcsolatotok, mert így nagyobb a stresszhatás, de túl lehet rajta jutni. :) Még biztosan fél az új helytől, tedd a ketrecét nyugis helyre, ahol kevés a mozgás, zajok, ilyesmik, és foglalkozz vele sokat, így téged is hamar meg fog szokni. Szerintem eszik, csak keveset, de erről könnyű megbizonyosodni: amikor tápot teszel neki, figyelj rá oda, hogy ne legyen pora, majd este nézd meg a tálat, kell legyen rágásból eredő morzsa vagy por a tál alján.

Az ivást is tudod ellenőrizni, ha megjelölöd a vízszintet az itatón. Ilyen melegben nem baj, ha keveset eszik, nálunk is ilyenek most, de innia muszáj. Önitatója van? Az volt a kereskedésben is? Egyébként hogy viselkedik, milyen a hangulata? Mije van a ketrecben?

2015. júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Száraz kaja: magok, széna..

Önitató van, ami csöpög egy kicsit, az alá befekszik, és az volt a kereskedésben is. Almát, uborkát, salátát eszik, ma este evett egy kicsit a magokból. 80-as ketrece van, abba van egy kis búvóhely, aminek a tetejére fel tud mászni (még nem ment fel), és egy tálka a kajcinak. No meg a szénatartó. Már engedi magát simogatni, azzal még nem próbálkoztam, hogy kézbe vagy kivegyem, hagyom, had szokja még. Este adott már ki hangokat is, és egy kicsit bátrabban közlekedik a ketrecben. Milyen gyakran takarítsam? Mert már van egy kis szaga és holnap, vagy holnapután kikéne pucolni.Minden hasznos tanácsot szívesen fogadok, és köszönöm az eddigieket! :)

2015. júl. 22. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Adj neki sok-sok uborkát és akkor már abból is megvan a folyadékbevitel :)


Ha kell, takarítsd, legfeljebb nem kézzel veszed ki addig a ketrecből, hanem hagyod, hogy ő másszon ki (a ketrectől nem messze legyen széna, uborka, hátha odacsábítja.

2015. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

és mennyi idő után próbálkozzak a kézbevétellel?


ha simagatás közben hangot ad ki, az azt jelenti h élvezi vagy h hagyjam már? :D

2015. júl. 22. 23:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne adj neki sok-sok uborkát, mert attól hasmenése lehet. Vegyesen kell a zöldség-gyümölcsöt adni, többfélét. A saláta tilos. A hangadást neked kell értelmezni, nincs tengerimalac kotta. A kivétel időpontjára sincs törvény, neked kell érezni, próbálkozz, ha nem tetszik neki, abbahagyod. Takarítani nyáron gyakrabban kell, amikor büdös, akkor már mindenképpen. A tengerimalac-biblia a [link]
2015. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy eddig másfajta magot kapott, vagy nem kapott szénát, és ezért idegenkedett tőle. Ha már kezdi megszokni a helyét, akkor bátrabb lesz és többször fogod látni enni is. Amíg nem kezd fogyni, vagy nem kakil a normálistól eltérőt, addig nincs nagy gond. Ilyen melegben lédúsabb zöldségeket és gyümölcsöket adj neki, de semmi "k" betűs zöldség, azok puffasztanak, és a citrusokat se javasolják. A lényeg a változatosság.

Kivenni akkor próbáld, ha már nem fél a kezedtől, kieszi belőle a kaját is, simogatni is tudod. Eleinte csak próbáld megfogni, ha már érzed, hogy nem fél annyira, akkor ölbe is veheted. Nem kell aggódni, a malackák szeretik, ha foglalkoznak velük, csak meg kell még szoknia az új rendszert. :)

Egyébként tudom javasolni a gemon.ro fórumot, profi tengerimalacosok találkozóhelye.

2015. júl. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsánat, nem láttam, hogy már az előző is ajánlotta gemont. Hallgass rá. :)
2015. júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző 2 válaszolónak teljesen igaza van mindenben.

Még annyit tennék hozzá, hogy egy borulásbiztos tálkába is tehetsz neki kevés friss vizet, hátha azt nagyobb kedvvel iszogatja, mint az önitatósat. Nálunk mindkét verzió kint van most nyáron, és az egyik malacom csak az önitatóból iszik, a másik meg a tálkát preferálja :) Csak arra kell vigyázni, hogy gyakran cseréld, mert belemehet forgács, kaki, ilyesmik.

2015. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!