Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az aranyhörcsög mitől érdekes?

Az aranyhörcsög mitől érdekes?

Figyelt kérdés
A tesóm hazaállított egy aranyhörcsöggel, hogy megvette az osztálytársától. Nagyon odavan tőle. Szelíd egy állat, nem harap meg. De én nem értem, mi olyan aranyos benne. Elég öregek tűnik, lassan mozog. A hasán van egy bűzmirigy vagy mi és abból fehér folyadék jön, szóval nagyon büdös volt és leraktam. Rengeteget eszik, amúgy meg alszik egész nap. Nem értem, mitől olyan nagyszerű a hörcsögtartás, mondjuk legalább nem az én szobámba teszi.
2015. júl. 26. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt bámelyik állatra írhattad volna. Attól még, hogy neked nem aranyos, neki lehet az. Én nem szeretem a kígyókat, az osztàlytársamnak van belőle három, szerinte cukik. Én irtózom tőlük.

Ez ízlés kérdése, hogy ki melyik állatot szereti.

2015. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gyevickie ***** válasza:

Figyelj, nem vagyunk egyformák. Én pl. nem tartanék pókot, pedig érdekes állatok. Ha a tesód szereti a hörcsögöt, akkor nincs baj.

Viszont ha tényleg aranyhörcsög, akkor annak a derekán 2 oldalán vagy szagmirigye, nem a hasán. Amit leírsz, az nagy valószínűséggel egy tályog, ami felfakadt. Mutassátok meg egy állatorvosnak! Kitisztítja neki és meggyógyul. Ha mást nem lagalább fértőtlenítsétek egy kis Betadinnal!

2015. júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még a "hörcsögtartás" sem egy egyöntetű dolog. Pl. az aranyhörcsög egyáltalán nem vonz, de a törpehörcsögöket imádom:))) Egyáltalán nem büdösek, és messze nem csak annyit tesznek, hogy esznek meg alszanak... De nekem ők érdekesek, másnak meg az aranyhörcsögök. Az emberekkel sem más a helyzet: kinek az egyik ember szimpatikus, kinek a másik. A "szimpatikus" vagy "aranyos" amúgy sem egzakt fogalmak. Vagy úgy érzed vagy nem, nem lehet megmagyarázni.
2015. júl. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érteni kell a nyelvüket.

Minden állat érdekes a maga módján, csak érteni kell a nyelvüket.

Nekem lassan 20 éve vannak aranyhörcsögeim, de nem tudnám őket megunni, mindegyik más és más egyéniség, nem egyformák. Belső tulajdonságokban is nagyon eltérőek!

Igen, nappal alszanak.

Te meg éjszaka alszol, nem?

De ő van amikor felébred nappal, és veled is előfordul hogy felébredsz az éjszaka, csak viszont ő többet szokott ébren lenni nappal, mint te éjszaka, mert ő többször eljár alvás közben is wc-re meg enni....

2015. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!