Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Néhány kérdés Törpenyúllal...

Néhány kérdés Törpenyúllal kapcsolatban?!

Figyelt kérdés

Pár nap múlva megyünk érte és lenne még pár kérdésem :)

:

Mikor haza hozom már aznap simizhetem vagy majdcsak pár nap múlva, vagy meddig hagyjam, hogy megszokja a ketrecét ?

Mennyire érdemes ivartalanítani ? (Bak nyuszi)

A tengerimalaccal mennyire jönnek ki jól ? Össze engedhetem őket néha ?

Naponta hányszor adjak neki ennit és mikor mit ?

Tál vagy golyós itató jobb nekik ?

Melyik táp nekik a megfelelő ?

Előre is köszönöm a válaszokat :3



2015. júl. 27. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. júl. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Golyós itató.

Az enyém ivarosan harapdálni kezdet, meg rendszeresen dugta a lábam.

Malacnak el kell tudni bújnia előle, a nyulak nagyot tudnak rúgni.

2015. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

- Megsimogathatod, de csak picit, óvatosan, előbb hagyd, hadd szagolja meg a kezed. Az első napokban jobb, ha békén hagyod, hogy fel tudja fedezni a területét és megszokni az új környezetet.

- Az ivartalaníttatással gyakran sok viselkedési "probléma" megszüntethető, például a jelölés, de nem mindig. Viszont néhány betegségtől védelmet biztosít, ilyen a hererák. Jó, ha ivartalaníttatva van, de nem szükséges, ha egyedül van. Bár nagyon örülne egy társnak.

- A tengerimalaccal jól kijönnek a nyulak, összeengedheted, viszont ne tartsd egy ketrecben őket. Gyakori hiba pl. kereskedésekben. Két teljesen más életmódú állat. Ha túl sokáig vannak együtt a nyuszi frusztrálhatja a malacot, nyaldossa, hozzábújik, ami a nyulaknál normális szociális viselkedés, a tengerimalacoknál viszont egyáltalán nem. Stresszelné. Plusz ha szűk helyen vannak és a nyuszi tombolni kezd, súlyos sérülést okozhat a malacnak.

- Minél többször tudsz adni, annál jobb. Ki fogod tapasztalni, mennyi táplálékra van szüksége. Általában akkor megfelelő a mennyiség, ha etetésnél nem zabál túl mohón, nem eszi meg egyszerre az egészet, hanem kitart a következő etetésig vagy legalább 2-3 órával azelőttig. A nyulak normális körülmények között 50-100 kis étkezést tartanak 24 óra alatt. Nem esznek fel egyszerre mindent, beosztják. Amúgy körülbelül 160 g/kg/nap a nyulak táplálékszükséglete. De ez attól is függ, mit adsz neki. Hogy mit, az jó kérdés. Általában a bolti tápot adja mindenki a nyuszijának, bár ez nem épp a legjobb választás, de feladtam, hogy ezzel vitatkozzak. Csak annyit mondok, hogy egységesen kapjon a nap minden részében zöldet és szárazat is. Az nem tesz túl jót neki, ha mondjuk éjszaka csak szénát eszik (kevés energia) aztán reggeli etetésnél hirtelen az iszonyat energiadús tápot. A széna és a friss víz alapdolog, egész nap legyen előtte.

- Általában a golyós itatót javasolják, de én a tálat, mert sokkal könnyebben tisztítható és a nyuszik is jobban szeretik. Az önitató könnyen bealgásodik plusz csak cseppenként tudnak inni, ami igen rossz, főleg ha meleg van, egyáltalán nem üdít. Ráadásul általában rosszul zárnak és egész nap csöpög, így eláztatja az almot/ketrec alját. Nekem személy szerint mindkettő van, de a golyós itatót sohasem használják, amennyiben van tál is. Tálnak olyat válassz, ami nehéz és nem tudják felborítani. Úgy helyezd el, hogy ne kerüljön bele sok alom.

- Erről az egyről nem tudok nyilatkozni, hogy melyik táp a megfelelő. Véleményem szerint egyik sem igazán. Én speciálisan keverek nekik magam.

2015. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 macdln ***** válasza:

1. Szerintem már simizheted aznap. Attól is függ, hogy mennyi idős, pl. egy 2-3 hónapos kisnyuszi hamarabb beilleszkedik az új környezetbe, mint egy idősebb. Akármennyi idős legyen is, hagyj neki egy kis időt, hogy megszokja, felfedezze az új otthonát. Az én nyuszim, mikor megérkezett hozzánk engedte, hogy simogassam, de eleinte egy kicsit félt néhány személytől a családban, néhány nap kellet neki a beilleszkedéshez.

2. Ivartalaníttatni azért érdemesebb, mert a nyuszi így nem fog jelölgetni a lakásban (már ha ott lesz tartva) és általában ez a pisi kicsit büdösebb az átlagnál, na meg egyfolytában takarítani sem lehet. Az ivartalanított kutyák, macskák 2-3 évvel élnek tovább ivaros társaiknál, szerintem az nyulaknál is így van.

3. Minden állat és a személyiségük is más és más. Lehet, hogy jól meglesznek, lehet, hogy kevésbé, ezt nem lehet megjósolni előre. Néha szerintem összeengedheted őket. De figyelj rájuk, nehogy összeverekedjenek. Ha a nyuszi még kicsi, akkor könnyebb az összeszoktatás és érdemes minél hamarabb elkezdeni.

4.5. [link]

Link egy nyúltenyészet honlapjáról. Nagyon hasznos, érdemes elolvasni. Minden információt megtalálsz etetésről, itatásról egyaránt.

6. Sima (átlagos) nyúltápot lehet kapni gazdasági boltokban és nálunk hétfő délutánonként körbejárja a falunkat és a környékbeli településeket egy tápos autó. Van rajta kutya, csirke és nyúltáp is. Persze itt nagyobb kiszerelésben. Gazdaboltban lehet venni kimértet, akár 1 kg-osat is. Jó még nekik a zab meg az árpa is. Kisállat felszereléses boltokban pedig mindent meg tudsz venni a nyuszidnak. Nyúltápot (ott van kifejezetten törpéknek való), itatót, etetőt, szénatartót, ketrecet, fekhelyet, almot, alomtálcát. Ilyen bolt pl. az Alphazoo meg a Fressnapf.

Sok boldog évet a nyuszikával ! :)

2015. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%

Tengerimalaccal össze lehet engedni


A többit meg tudnád ha megfelelően felkeszultel volna

2015. júl. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nyilvan azert kerdeztem, hogy felkeszuljek :D

De te megprobaltad :)

2015. aug. 1. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!