Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyalogatás mit jelent?

A nyalogatás mit jelent?

Figyelt kérdés
A nyuszim és a tengerimalacom néha együtt vannak. A nyuszim nem bántja alig foglalkozik vele, de ha ùgy van elkezdi nyalogatni...ezmit jelent?
2015. júl. 27. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a nyuszik között ez normális, de a tengerimalacnak lehet frusztráló
2015. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogy nagyon szereti. Téged is nyalogathat.
2015. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az elsőnek van igaza. A nyulakhoz tartozik fajtársaik mindennapos lenyaldosása, tisztogatása, ám a tengerimalacok körében ilyen nincs. Ez is az egyik ok a sok közül, amiért nem ajánlott a két állatot együtt tartani. A nyúl ilyesfajta közeledése frusztráló a malacnak, akár agressziót is kiválthat belőle.
2015. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ez miért zárja ki azt amit én írtam?
2015. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül zárja ki, de elsősorban nem a szeretet az, amiért nyalogatnak, ez amolyan ösztönszerű. Például ha egy nyúl és egy tengerimalac egy ketrecben van más fajtársak nélkül, a nyúl nyalogatni fogja a malacot reménykedve, hogy az viszonozza majd. Azonban sokáig nem kap viszonzást, sőt a malacka idegesíti is mondjuk a visításával, többek között ezért a nyuszi nem kedveli, csak megtűri maga mellett. Ennek ellenére tovább nyalogatja, hiába nem szereti.

Az viszont való igaz, hogyha mondjuk két nyúl él együtt, de nem szeretik egymást, nem fogják kölcsönösen nyalogatni a másikat. Szóval a szeretetnek is van némi köze a dologhoz, de nem ez az elsődleges.

2015. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Jól mondják, a nyulaknál a nyalogatás a tisztogatás, ami normális mindennapos cselekvés. Mit jelent? Hogy a nyuszid próbál kommunikálni, kapcsolatot teremteni. Csak nem fog sikerrel járni.. Nem biztos, hogy jó ötlet hagyni, mert stresszeli a malacot.
2015. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És a nyúlból is agressziót válthat ki? Mert a malac egyébként bebújt a hasa alá (előlem).. :D Az mit jelent amikor meg akarja"ugrani" a másikat? Mármint nem a malacot, csak amikor voltak kisnyulai és egy ideig külön voltak kint az udvaron vagy akár egy-két percig és utána visszaraktam, akkor elkezdett velük "párosodni" azok meg elfutottak, és később abba hagyta. Nem bántotta őket, ez már a késői szakaszban volt, amikor leválasztottam őket. Más nyúllal is csinálta már ezt, ez mit jelenthet? Akkor baj lehet ebből a későbbiekben ha együtt vannak? Mert kicsi malac és van még egy testvérkéje is. Csak hát az a baj, hogy a szüleim azt mondták, hogy csak akkor lehet tengerimalacom ha együtt vannak a nyúllal.. Addig amíg egy kicsit megnőnek, kaptam hozzájuk egy ketrecet, de én sem tartom jó ötletnek az előbbit. Az ismerősöm akitől kaptam őket, azt mondta, hogy sok helyen látta már őket együtt szóval tarthatom őket úgy mert a nyúl nem fogja bántani.. Én úgy láttam, hogy úgy nézett a malackára, mint egy kis földönkívülire. :D Emiatt napok óta ideges vagy, mert mindig is minden vágyam volt, hogy tengerimalacot tarthassak és csak az én akaratom miatt nem akarom őket valamire kényszeríteni, ami nekik nem jó. Olyan aranyosak és, ha valami bajuk esne a nyuszim miatt, akkor magamra haragudnék. Persze a szüleim szerint naponta egy kicsit be kéne raknom, hogy összeszokjanak...
2015. júl. 28. 08:39
 8/11 A kérdező kommentje:

*vagyok

bocsánat a hibákért!

2015. júl. 28. 08:40
 9/11 A kérdező kommentje:
Második válaszoló(?) : Engem az életben nem nyalogatna :D Úgy vettem észre, hogy a nyulam engem is csak eltűr.. :D Egyébként ez nem teljesen így van. Vannak időszakai amikor vágyik arra, hogy velem lehessen és természetes velem, aztán két nap múlva retteg tőlem. A vemhessége időszakában elterült a kezeim alatt és kinyújtózott :D Nem tudom, hogy miért ilyen változékony. Amikor az udvaron van a kifutójában, mintha királylány lenne és hozzá sem szabad érnem, mert ő felsége legel, utána nem is mondom, hogy el sem tudom kapni, amikor be akarom vinni. Egyébként sosem volt még agresszív velem és semmilyen más állattal.
2015. júl. 28. 08:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok fáradt, mert most keltem 2 perce, de nem teljesen fogtam fel ezt a párosodás dolgot. Most a nyúl végzett párosodó mozdulatokat a kicsinyein vagy mi?


Amúgy ne tarts malacot és nyulat együtt. Állatkereskedésekben gyakran így van, de csak mert tudatlanok és helyet spórolnak, az nem számít, az állatnak mi a jó. Maximum akkor tarthatóak együtt ha megfelelően nagy helyen több nyúl és több malac van, valamint mindkettőnek van olyan helye, ahová a másik faj nem tud bejutni. Máskülönben mindkettő faj stressz alatt éli le az életét, ami nem hogy csak boldogtalanná teszi őket, de az egészségnek is árt. Mindkét állatból agressziót vagy depressziót válthat ki.

Itt egy kis cikk a tengerimalac és nyúl egy ketrecben való tartásáról:

"Rengeteg kisállatkereskedésben is javasolják puszta tudatlanságból a tengerimalac és a nyúl egy ketrecben való tartását. Az ok, amiért ez olyan kedveltté vált, általában az, hogy hiába nincs egyik állat sem ivartalaníttatva, nem születnek utódok és az együttélés többnyire békés. Gyakran látni őket egymáshoz bújni, ami az emberekben azt az érzést kelti, hogy a két állat jól megvan, szereti egymást. Valójában viszont mindketten együtt magányosak. Nem hogy csak külön kontinensről jöttek (a nyúl Európából, Spanyolországból származik, míg a tengerimalacra Dél-Amerikában, az Andokban, 4000 méteres magasságban találtak rá) és a szabad természetben sohasem találkoztak volna, más nyelvet beszélnek, más a viselkedésük, így nem értik meg egymást, de még kölcsönösen sérüléseket is okozhatnak.

Prof. Dr. Norbert Sachser végzett egy kísérletet, melyben két ketrecet egy csővel összekötött, így a bennük lévő állatok át tudtak menni egymáshoz. Amikor mindkét ketrecbe egy-egy tengerimalacot helyezett, a legtöbb időt együtt töltöték. Ám amikor az egyikben egy nyúl, a másikban egy malacka volt, ami választhatott, nyuszi vagy magány, inkább az utóbbit választotta és egyedül maradt.

Attól, hogy e két állatfaj eltűri egymást, nem boldogok együtt, életmódjuk teljesen eltérő. Például tengerimalacok általában csak akkor simulnak egymáshoz, ha még fiatalok vagy félnek. Más esetben inkább tartják a távolságot. Velük ellentétben a nyulak szeretnek összebújni társaikkal. Hiába tűnnek olyan aranyosnak együtt, ez a malackánknak nemhogy nem okoz örömet, egyenesen irritálja. A nyuszikhoz hozzátartozik a szociális kontaktus, a kölcsönös tisztogatás, a szőr napi ápolása is, amik a tengerimalacok esetében hiányoznak. A malac számára ez csak gyötrődéssel jár és agresszióhoz vezethet, nem beszélve a nyuszi boldogtalanságáról, hiszen soha nem fog viszonzást kapni. A tengerimalacoknak van egy nagyon összetett, saját nyelvük, míg a nyulak csak halálos félelem esetén adnak ki hangot. Egyfelől fülesünket zavarja, stresszeli a másik lakó hangoskodása, másfelől pedig malackánk soha életében nem hallhat egyetlen hangot sem a saját nyelvéből. Mindezek mellett a nyuszik időnként elkezdenek tombolni, aminek következtében súlyos sérüléseket okozhatnak a kis malacnak. Akár egyetlen ugrás vagy rúgás is halállal végződhet. Egészségükhöz hozzátartozik a helyes táplálás is. Bár a két faj étrendje hasonló, a tengerimalacok szervezete nem tartalmaz a C-vitamin előállításához szükséges enzimeket, ezért azt naponta pótolni kell. Ez azonban a nyulak számára túl sok, egészsgételen, hasmenéshez vagy rossz kalcium- ill. foszfor-reszorpcióhoz vezet, aminek következménye vese- vagy hólyagkő lehet.

Összegezve tehát e két faj békességben tartható együtt, de nem válnak társakká, csak elviselik egymást.

Ha boldog állatokat szeretnénk, minimum kettő tengerimalacot és kettő nyulat tartsunk együtt. Ehhez természetesen meglehetősen nagy hely szükséges, ahol a nyulak számára megfelelő magasságban lévő búvóhely található, amit a malacok nem érnek el, s ugyanígy fordítva, a tengerimalacok számára olyan házikó, ahol a nyuszi nem tudja zavarni. Számolnunk kell azzal is, hogy a nyulakkal ellentétben a tengerimalacok nem lesznek szobatiszták."


Utolsó hozzászólásodhoz csak annyit, hogyha nem lenne mellette malac vagy más állat, valószínűleg téged is nyalogatna, ugyanabból az okból, amiért a malacod is nyalogatja.

Egyébként a nyuszik ilyenek, kissé önfejűek, azt csinálják többnyire, amihez kedvük van. Ha hozzád épp nincs, tojik rád:)

2015. júl. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!