Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért remeg a nyulam?

Miért remeg a nyulam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet hogy van nekem egy nyulam. Utánaolvastam, de azt írták hogy akkor remeg ha fél, ám tőlünk nem fél, mert már régóta megvan, nagy ketrece van, többször kivesszük, sokat simogatom, ő meg nyalogat stb.

És amikor a ketrecben van, folyton remeg.

sokat törődök vele és a deguval (akiket egy ketrecben tartunk ugyan, de azért jól kijönnek egymással) Ezt csak azért írtam le hogy érezzétek, nem magányos a nyúl (persze fajtárs jobb lenne, de mást nem tudunk neki adni)


Előre is köszönöm a válaszokat, és a lehetőleg kerüljétek a beszólásokat. Fontos nekem a nyúl egézsége, csak jelenleg nincs pénzünk állatorvoshoz vinni. Ez az állapot amúgy pár hete tart. Gondoltam megkérdezlek titeket, hátha tudtok valamit mondani. Ha szerintetek szükséges az állatorvos, akkor elviszem!


2015. júl. 28. 06:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért van együtt egy deguval? A degunak teljesen más ketrec kell, mint egy nyúlnak. Ha fontos lenne az egészsége, nem tartanàd együtt őket. Teljesen mások az igényeik, más az életritmusuk. Nem csoda, hogy ideges a nyuszi.
2015. júl. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert együtt van a deguval. A nyúlnak saját térre van szüksége, és csak más nyulakkal lehet összerakni, deguval, hörcsöggel, meg egyebekkel nem szabad!
2015. júl. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Megharapta a degu es most fel aludni is, ki van merulve idegileg?
2015. júl. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1-es: akkor még egyszer, csak a te kedvedért: nagyon jól kijönnek egymással. A degu ott alszik a nyúl fején, a nyuszi meg egész nap nyalogatja, takarítja őt. Ne mondd már hogy olyan rosszban vannak.

Azt hiszem direkt mondtam, hogy mellőzzük a bunkó beszólásokt. Eszem megáll!

2015. júl. 28. 08:05
 5/13 A kérdező kommentje:

Amúgy nagyon nagy ketrecük van. Van a degunak ilyen feljárója is, saját emelete van. 1mx1m-es ketrec.

És nincs kimerülve idegileg, már több mint fél éve vannak eggyütt és alig pár hete kezdődött ez nála.

2015. júl. 28. 08:07
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha olyan jó lenne neki, nem remegne a ketrecben. A nyalogatás pedig a kommunináció egyik formája a nyulaknál, a degut viszont stresszelheti. Arról nem is beszélve, hogy a nyúlnak nagy alapterületű, nem túl magas ketrec kell, a degunak viszont kisebb alapterület is jó, és fontos a magas ketrec, hogy mászhasson. Kétlem, hogy mindkettőnek megfelel a ketrec, amiben tartod őket. Degut sem ajánlott egyedül tartani, általában párban érzik jól magukat...a degunak a nyúl nem társ. Megtűrik egymást, mert erre kényszeríted őket, és nem tudnak ellenkezni.
2015. júl. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Magyarán én azt vettem észre, azt tapasztalom, hogy nagyon is jól elvannak egymással. Nyuszi nappal alszik, degu meg fenn van éjjel.

Ezen viszont elgondolkodtam - lehet hogy degut éjszakánként a kisebb ketrecbe rakjuk (mert ugye van még 1) - lehet nyuszi is többet tudna aludni. Ez a tanács hasznos, csak nem értem minek sértegetni a másikat.

Mindegy, a lényeg hogy nem bántják egymást.

2015. júl. 28. 08:13
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, de szerintem a ketrec tökéletesen megeflel. Ennél nagyobbat nem lehet találni se. Alapterülete ideális a nyúlnak (és sokszor kiveszem rohangálni is), és magasságilag a degunak (meg mondtam, van az az alagút, amin feljárkál, még ilyen létrát is kapott)
2015. júl. 28. 08:15
 9/13 A kérdező kommentje:

És nem kényszerítek senkit semmire. Jó gazda vagyok, ne mondjon senki semmi rosszat rólam.

Sok ember nem tud nagy ketrecet adni az állatnak, sőt sokan ott hagyják a pisiben, ki se veszik.

Mindkettővel eleget fogalkozok. De ennél többet én nem tudok nekik adni, főleg anyám miatt, akinek hiába mondom ezeket, nem hallgat rám.

2015. júl. 28. 08:17
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocs hogy ennyit rizsázok, csak aggódok. Én tényleg szeretem őket, csak anyán múlik minden. Ő nem akarja külön tartani őket. És nem lett volna pénzünk felnevelni egy degu vagy egy nyúlcsaládot.

A hímek meg ugye gyakran verekednek. Fajtársat ezért nem tudunk mellé rakni -nincs szabad kertünk hozzá.

2015. júl. 28. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!