Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bolhás-e a nyúl?

Bolhás-e a nyúl?

Figyelt kérdés

2015. júl. 28. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Hát lehet..
2015. júl. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Attól függ. Ha a környezetében nagy a gaz/fű akkor előfordulhat hogy bolhás. Nekünk egyik nyulunk se volt bolhás. Ha netán bolhás lenne és ez probléma, gazdaboltokban lehet venni biztosan valamilyen bolhairtó szert.
2015. júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A nyulaknál viszonylag ritka a bolha, de nem kizárt.

A tünetei a viszketés-vakarózás mellett lehet piros bőr, szőrhullás. Gyakran látható maga a bolha is vagy az ürüléke, ha a szőrt széthajtjuk.

Nem csak bozótos területen agy más bolhás állattól kaphatják meg, hanem akár az előrecsomagolt szénától is - persze ez nem valami gyakori.

Ha a nyuszid bolhás, vidd el egy jó állatorvoshoz, aki kimondottan nyulak számára készült szert alkalmaz. A kutyáknak, macskáknak való mérgező lehet! Az Advantage spot on egész jó.

2015. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A vad üregi nyulak rendszerint bolhásak, mert egymástól elkapják. A mezeiek ritkábban.

A házinyuszi, ha gondozott, nem bolhás, alapvetőena nyúl NAGYON TISZTA állat.

Természetesen, mint minden más állat, a nyúl is elkaphatja a bolhát. Az, hogy bolhás-e, úgy tudod megállapítani, hogy hátbőr-fogással megemeled, és megnézegeted a hasát. A balhaalaphelyzetben a hason van, és szőrborzolásra elkezd átszaladni, ekkor észrevehető. Ilyen esetben célszerű rovarirtóval átfújni a lakhelyét, ő magát is, bár nem fogja szeretni, és a legtöbb nyuszi jól tűri a macskák bolhanyakörvét, amely a nyúlnak is megfelelő méret.

Ha a nyuszi fülén csípések vannak, az általában szúnyog, nem bolha. Szunyogháló, rovarriasztó.

2015. júl. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az állatorvos nem rég mondta nekem hogy életében nem látott még bolhás nyulat, pedig nem fiatal. Én aggódtam ezen mert a macskáim bolhásak voltak mind és a nyúllal egy szobában laknak, együtt játszanak... de a nyúl nem lett bolhás tőlük szerencsére.
2015. júl. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Benti teddy nyuszi
2015. júl. 28. 20:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehetnek a nyuszik bolhásak, főleg amik bent vannak. Egy kicsi homok kell neki amiben fürödhet egy kicsit.
2015. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
ennyi butaságot még nem hallottam,a nyul nem bolhás én nyul tartó vagyok és még sohasem láttam bolhát a nyulban.
2015. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy nem láttál, vagy lehet, hogy nem kerestél azért nem találtál. Most már nyitott szemmel járj hátha ráakadsz egyre.
2015. aug. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!