Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpesün, tanácsok?

Törpesün, tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Tegnap hazahoztam a törpesünimet a tenyészetből. Még eléggé kezdő állat tartó vagyok,ez az első saját házi kedvencem:)

Tegnap este,szinte semmit nem evett,bár hajnalban halottam valami csámcsogást,reménykedek,hogy evett egy picit. Még aznap este kivettem,letettem a szőnyegre,nagyon sokáig össze volt gömbölyödve,de aztán kezdett feloldódni,és nagyon tetszett neki a folyosón a csempe,amin lefeküdt,járkált,és csúszkált rajta. Érintésre,vagy ha csak közelebb megyek hozzá,egyből puffog,és összegömbölyödik,tudom,hogy szokatlan neki az új kis helye,és azért ilyen most még. Az új körülmények miatt nem eszik,vagy alapból nem nagyon esznek sokat? Próbáltam kézből etetni,vagy amikor kivettem,odatolni a kis fejéhez a kaját,de semmi:/ Az első napokra tudnátok vmi tanácsot adni, például hogyan próbáljam kézhez szoktatni,és ne gömbölyödjön össze már az ember közelségétől sem?:( Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2015. aug. 4. 15:19
 1/4 anonim válasza:

Alacsony mozgásigény, sokat alszik, macskakajával a legjobb etetni, de ha nézik, nem sokat eszik.

Szeret elbújva aludni, éjszakai állat

Próbáld meg, hogy addig tartod a kezedben, míg elő nem bújik, és addíg mondogasd neki a nevét, hogy szokja a hangzását. Egy idő után megszokja, és megismeri az illatod, de idegeneknek nem árt, ha kesztyű van a kezén

Hangos zajokra mindig összegömbölyödnek, főleg ha a talajon van a ketrece.

2015. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Ma már evett rendesen,adtam neki még egy kanállal,és azt is megette,szóval megnyugodtam,hogy evett:) Viszont,már 2napja van nálam,de még nem tudtam a kis pokróca nélkül a kezembe fogni,mert ahogy nyúlok felé,összegömbölyödik,puffog:( Viszont ma már bátrabb volt, megmutatta többször is a pofiját.:) Szóval szerintem szép lassan,de haladunk:)
2015. aug. 4. 21:39
 3/4 A kérdező kommentje:
És most este már összekakilta a ketrecének az egyik oldalát,és összepisilte a pokrócát is. Szobatisztaságra van valami ötletetek? :)
2015. aug. 4. 21:58
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Mi is most hoztunk el egy sünit pár napja, de a miénk másfél éves. Ő is puffog kicsit mikor hozzáérünk és mindentől megijed, de azt mondták, hogy nem szabad hagyni, hogy megfélemlítsen, szóval én már 2 napja minden este kiveszem pokróc nélkül, hogy szokja az illatomat. A kezemben főleg gombóc módban van, de azért néha elődugja az orrát és szaglászik, ma már kicsit érdeklődőbbnek tűnk eleinte, még az asszony kezébe is átmászott kb fél percre :D

Kicsit aggódok, mert amíg nem fekszünk le, addig nem nagyon jön elő, de éjjel hallom, ahogy ropogtat és szalad a kerekében, szóval gondolom, hogy jól van, csak még fél tőlünk. Illetve, mikor kiveszem nem tudom eldönteni, hogy fél tőlünk, vagy csak még aludni akar. Bár mindig 10 körül vesszük ki, amikor már magától is ébren kéne lennie. Sünitől függően lehet 1-2 hét is, mire hozzászokik az új gazdihoz, de a trükk, hogy minden nap foglalkozz vele egy kicsit.


A miénk is össze-vissza kakil, bár azt mondták a tenyészetben, hogy sarokWC volt betéve neki és arra ment magától, vettünk is egy ilyet (2000Ft volt..), de nem nagyon használja. Bár náluk fapellet volt a WC-ben és forgács a ketrecben, nálunk meg mindenhol forgács van, szóval veszek pelletet és kipróbálom azt a WC-ben. Elvileg macskaalmot is használhatsz (ha nincs sarokWC-d, akkor csak simán az egyik sarokba), de elvileg lehet baja az alomtól, nekünk ezt a fapelletet ajánlották.

Sajnos akármennyire WC-re megy, a futókerekét mindig összecsinálja, a tenyészetben is tiszta kosz volt az összes kerék...


Ha gondolod, privátban írd meg az e-mail címedet, megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, nekünk is Ő az első állatkánk :)

2015. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!