Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek megfelelő ez az...

Szerintetek megfelelő ez az étrend a nyuszijaimnak?

Figyelt kérdés

Nem minden nap pontosan ugyanazt kapják, de hasonló a menü. A mait írom le, amit most, 4 órakor kaptak. Napi egyszer etetek, mert úgyis beosztják, nem zabálják fel egyszerre. Amit most nem rég kaptak, az kb. holnap délig tart ki. Amúgy két óriás nyuszi, kint laknak.

[link]

- sárgarépa

- zeller és zöldje

- barack

- alma

- saláta

- karalábészár

- cukkini

- csillagtök

- paradicsom

- paprika

- fű

- kamilla

- lóhere

- gyermekláncfű

- kevert száraz táp

Emellett vannak ágak levéllel, jelenleg épp akácfa és persze széna, bár azt szinte sohasem eszik. Természetesen vizük is van.


2015. aug. 4. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
füvet és egyéb gazféléket csak másnaposan szabad adni mert felpuffadhatnak és betegek lehetnek tőle! Cukkinit nem biztos hogy rendesen eszik, bár az én nyulaim utálják. Salátát és káposztaféléket is csak nagyon minimálisan szabad adni! A többi az rendben van. Meg ha tudsz szerezni száraz lucernás szénát azt nagyon szeretik de csak módjával szabad adni nekik mert pocsékolnak vele. Krumpli héjat is adhatsz nekik de csak minimalizálva!
2015. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túl sok a zöldség, azért nem eszik a szénát. Elég heti 2-3 alkalommal adni nekik, a széna a fontos. A paradicsom se túl jó a gyomruknak
2015. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából csak azért kérdeztem, hogy összehasonlítsam az itt érkezett válaszokat egy külföldi nyuszis fórum válaszaival. Érdekes. Amiket ott kaptam:


I. válasz:

Én nem etetnék ennyifélét egyszerre. paradicsomot és csonthéjasokat igazából sosem adok nekik. Pont nemrég ennek a fórumnak a hatására állítottam át a nyuszijaim étrendjét legfőképp zöldségről legfőképp mezőre, tehát mezei friss zöld vadnövényekre. Amiket most kapnak: gyermekláncfű, lándzsás útifű, cickafark, valamint levelek, ágak alma-, körtefáról és bogyós vagy mogyoróbokrokról. Ezek mellé csak kevés zöldséget adok: köményt, cikóriát vagy répát. Széna és víz mindig van. Mától elkezdtem Cuni Adult Complete száraz táppal is etetni, de minden nap csak egy kis maroknyit kapnak.


II. válasz:

Az én 7 nyulam sosem kap száraz tápot, csak zöldségeket, mint a répa és zöldje, petrezselyem, kömény, zeller és zöldje stb. és ezekhez gyógynövényeket: kapor, bazsalikom, citromfű, menta stb. Néha-néha egy alma vagy körte, sok friss széna és víz. Nyalánkságként kapnak néha áfonyát és szárított virágokat és más növényeket (kamilla, körömvirág, mogyorólevél, lándzsás útifű, zöld zab, almalevél). Amit a képeden a tányéron látok, az jól néz ki. A barackkal vigyáznék, nehogy hasmenést kapjon, a paradicsomból és a paprikából pedig kivágnám a zöldet és a magokat. Ha még több mezőt tudnál nekik hozzáadni, az nagyon jó lenne. Az akác nem tudom adható-e, azt majd más megmondja itt neked. Mindenesetre azt nagyon jól csinálod, hogy több nyuszid van, mert a nyulakat sohasem szabadna egyedül tartani.


III. válasz:

A száraz tápot nyugodtan elhagyhatod. Lehet, hogy azért nem eszik a szénát, mert a száraz eledel nagyon eltelíti őket. Amúgy helyesen csinálod, széna, mező, ágak, zöldség. Így a nyuszijaid sokáig egészségesek maradnak.


IV. válasz:

A nyuszijaid és te nagyon jól csináljátok.

Barackkal még sosem etettem a nyuszijaim. Talán el kéne kezdenem? A paradicsom aratás idején (jelenleg is) minden nap kapnak egyet, szeretik. A paprikából kivágom a zöldet, de a többi részt megeszik, a magokat is. Biztos forrásból olvastam, hogy szabad. A magokat szeretik a paprikából a legjobban. Na igen, mindenki kicsit másképp csinálja.. Száraz növényeket én télen adok, hogy a friss táplálékot kiegészítsem. Az enyémek télen több szénát esznek. Minden évszakban fontos, hogy a friss táplálékból nagy választékuk legyen és maguk szelektálhassanak.


V. válasz:

Én személy szerint nem hagynám el a száraz tápot, mert abból is kapnak fontos tápanyagokat. A zöldségekből szerzett vitamin és ásványi anyag nem elég. Nem etetnék egyszerre ennyi félét, inkább csak 2-4 fajtát egyszerre és akkor is inkább csak a leveleseket. Ehhez a széna és száraz táp. Amilyen gyakran csak tudsz, mellé szerezz ágakat és friss zöldeket a természetből.

2015. aug. 5. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:
1 marék tápnál többet én nem adok a nyuszimnak, mert ha többet kap akkor nem eszi a szénát és emiatt beteg is lett egyszer. A doki is mondta hogy a fő táplálék a széna kell hogy legyen. Zöldséget sem kell túl sokat adni és én azt olvastam hogy egyszerre inkább csak 1-2 félét, nem összevissza. Paradicsom, uborka könnyen hasmenést okoz, azt én semmiképp nem adnék neki. Ja még almából szoktam adni néha a nyuszimnak, de azt ritkán mert magas a cukortartalma, és a magja semmiképp nincs benne.
2015. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!