Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsög tartással kapcsol...

Törpehörcsög tartással kapcsolatban lenne kérdésem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne,hogy hogyan tudnám kézhez szoktatni a törpehörcsögömet? Amint észreveszi,hogy figyelem és szólok hozzá bemegy a házába.. amikor meg ki akartam venni elfutott a kezem elől, illetve kiugrott. Mit csináljak?

2015. aug. 5. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik törpehörcsögömnek az keltette fel a kíváncsiságát, ha megpiszkáltam a faforgácsot a kuckója előtt: arra kijött. Aztán meg rátettem a tenyerem a faforgásra, és vártam, amíg rámászik. Aztán óvatosan felemeltem a kezem. DE VIGYÁZZ! még a ketrecben / terráriumban, pár centire az aljzattól mászasd rá a másik tenyeredbe, mert kézfejről könnyebben lecsúszik / ha ijedt, leugrik, és megütheti magát / elszökhet.

A másik törpehörcsögömnek az keltette fel a kíváncsiságát, ha a kuckójának az ajtaját "vakargattam" a körmömmel. Ha kimerészkedett, utána már ugyanúgy vettem kézbe.

Amíg eljutsz oda, hogy a kezedbe másszon, addig is menj oda a ketrecéhez / terráriumához és beszélj hozzá sokat. Aztán, ha előmerészkedik, előbb 1 ujjal próbálj végigsimítani a bundáján. Sokan jutalomfalattal "kenyerezik le" az állatot, én ezt sosem csináltam, pár na alatt kezesek lettek e nélkül is.

Ja, mindig tartsd oda az ujjad, hogy megszagolhassa, és tudja, hogy te vagy az (a kezed ne legyen ételszagú, mert még megharap). És kerüld a gyors mozdulatokat. Ha lehet, ne felülről nyúlj hozzá, hanem oldalról. (Ha ketreced vagy tolóajtós terráriumod van, akkor az ajtóhoz is teheted a tenyered, mint a ketrec meghosszabbítását, előbb utóbb rá fog mászni. DE mindig csak akkor mozgasd a kezed, ha már min a négy lábával rajtad van.)

2015. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Beszélni eddig is beszéltem hozzá bár nem jártam ugyebár sok sikerrel, de volt olyan,hogy bedugtam az ujjam, odament megszaglászta megnyalta majd ment tovább a dolgára.

Amiket írtál ki fogom próbálni.

2015. aug. 6. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!