Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire elterjedt Magyarorszá...

Mennyire elterjedt Magyarországon a nyúl tartása, mint házikedvenc?

Figyelt kérdés

Tehát nem haszonállatként, hanem hobbi célból mennyire elterjedt a nyulak tartása? Mennyire a törpenyulaké? Mennyire az egyéb nagyobb nyulaké?

Bárhol járok, bárkivel beszélek, a hobbinyúl mindenkinek törpét jelent. Kisállat kereskedésben sem láttam még nagy nyuszit. Miért?


2015. aug. 5. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy mini lógófülű kasmír bak nyuszim van. Nagyon sok háziállatom volt már, de eddig nekem a legjobb a nyuszi. Nagyon tündéri, jófej állat. A tenyésztő azt mondta, ma már egyre többen tartják.
2015. aug. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Több osztálytársamnak is van törpenyula.Szóval elterjedt,és azért mert nem nő meg akkorára mint a házinyúl.Ugyanis egy hím házinyúl akár 4-5 kg is lehet,aminek elég nagy ketrec kell már,és elbírni is elég :D
2015. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké nyilván sokan tartanak törpenyulat, de negyed annyian sincsenek, mint a macska vagy kutyatartók. Miért?

Nekem is vannak nyulaim, ők 6-7 kilósak, óriások. Sokkal jobbak szerintem, mint a törpék. Persze mindenkinek más teszik, de speciel egyetlen embert sem ismerek, akinek nagyobb nyula van (hobbi célból), és törpenyúlgazdit is csak kettőt tudok.

2015. aug. 5. 17:08
 4/8 anonim ***** válasza:
:) Biztos nagyon aranyosak a nyulaid! Láttam egyről videót, nagyon aranyos volt. Nekem azért van kicsi, mert van más állatom is. Szerintem az emberek félnek, hogy büdi lesz, főleg a bakok.
2015. aug. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A törpenyúl azért elterjedt, mert - mily meglepő -kicsi. Lakótelepi lakásban aligha lehet 8-10 kilós német vagy belga óriásnyulat tartani, e mellett a húsnyulak nem is annyira kezesek, minta dísznyúlfajták.
2015. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De például a kutyák esetében is a nagy fajták ugyanúgy elterjedtek, mint a kicsik. A nyulaknál nem.

Különben lakásban is lehet tartani óriásnyulat is, csak egyszerűen ki kell engedni ugrálni, nem ketrecbe zárni. De a törpenyulat is ugyanúgy ki kell engedni..

Ráadásul az nem igaz, hogy nem kezesek. A nagyobbak szelídebbek, mint a törpék többsége.

2015. aug. 5. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Az unoktestvéremnek belga óriása volt, szóval azért vannak kivételek. Gondolom, a szülőket könnyebb egy törpenyúlról meggyőzni:S
2015. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Óriásnyulat én nem raknék 100-120-as ketrecbe, legalább 140-esben tartanám, hiába lenne kiengedve napi 10-12 órát.


Nekem ezért vannak törpéim, 100-as ketrecekben vannak. Ha lesz saját házam, tudok csinálni elkerített részt, akkor lesz kint óriásom is, saját birodalommal :)

2015. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!