Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimnak elkezdett hullani...

Samanta :) kérdése:

A nyuszimnak elkezdett hullani a szőre, lehet ez valami betegség jele?

Figyelt kérdés
Az utcán találtuk kitéve az esőben kb fél éve, hazahoztuk, féltünk hogy van valami baja, de erős nyuszi volt, és azóta is nagyon mozgékony kis nyuszi, a kertünkben elkerített füves részt is biztosítottunk neki, hogy otthon érezhesse kicsit magát. Persze tudom hogy hullatja a szőrét a nyuszi, de most nagyon elkezdett hullani, és félek hogy valami betegsége lehet, és félek hogy meghal:((( valaki tud segyteni?

2015. aug. 5. 23:57
 1/9 A kérdező kommentje:
*segíteni:)
2015. aug. 5. 23:58
 2/9 kittikehh00 ***** válasza:
100%
Ez nem betegség. Egyerűen csak vedlik. Persze ez fajta kérdése is egyben, van olyan nyúl, aminek jobban, és van olyan, aminek kevésbé hullik a szőre.
2015. aug. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Ha te mar ennyi miatt aggodsz, akkor neked nem valol se nyul, se allat.
2015. aug. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha foltokban hullik a szőre, az utalhat gombára, bolhára vagy atkára is. Ha kicsit a kezeddel átfésülöd a szőrét, megnézed a bőrét, látsz valamilyen élősködőt vagy annak ürülékét (mákszemszerű)? Esetleg bármi elváltozást a bőrön?


Ha mindenütt hullik, erőteljesebben mint eddig, akkor egyszerűen megkezdődött a vedlési időszaka. Ez most aktuális augusztus-szeptemberben kezdődik. Legfőképp a kint tartott, valamint a rex és oroszlánfejű nyulaknál látványos a vedlés.

2015. aug. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyár van, meleg. Ilyenkor természetes, hofy nagyon vedlik. Ha viszont csak foltokban, a bőre pedig piros, akkor orvoshoz kell vinni.
2015. aug. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
biztosan vedlik. lerövidítheted az vedlésidőt, ha naponbta fésülöd--már ha haggya a nyuszi., nekem a csincsilláim és kutyáim is most vedlenek. esetleg vitaminhiánytól is hullhat a szőre.
2015. aug. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Megértem h aggódsz érte,nekem is van egy megmentett házinyuszim.én is kertben tartom egy füves kufutóban.minden hónapban veszek neki advantage cseppet,ez megvédi az élősködők ellen egy hónapig.nem biztos,de lehet hogy szőratkája van.attól szokott hullani még a szőre de inkább a háton.reméljük hogy csak a vedlés miatt.
2015. aug. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3as válaszoló: Szerintem meg inkább annak nem való kisállat aki kirakja az utcára mert megunja, de ki hogy látja...
2015. aug. 6. 15:10
 9/9 A kérdező kommentje:

Többieknek köszi a választ:)

Igazából mindenhol hullik a szőre, de egy-egy helyen jobban, V formában..

2015. aug. 6. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!