Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lehet megszelidíteni egy...

Hogy lehet megszelidíteni egy ilyen hörcsögöt? (többi lent)

Figyelt kérdés
A hörcsög már fél éve megvan, de nagyon harapós... A nagynéném viszont kivette a ketrecből, és nyugodtan foghatta, mert őt nem bántotta. Viszont amikor átvettem tőle egy ideig nekem is hagyta, de utána megharapott... Nem lehetne valahogy megszelidíteni? Nagyon ó lenne, mert az előző hörimmel nem volt ilyen probléma. Igaz, hogy az nőstény volt, ez meg hím, de olvastam utána, és elvileg az se nagyon harap... Előre is köszönöm a segítséget!

2015. aug. 6. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a hörcsöggel van baj, te nem értesz hozzá. Ez mondjuk bocsánatos bűn. ;)

Több dolog is lehet, amiért megharapott, megunta a kezedben, úgy fogtad ahogy nem tetszett neki, vagy innen honnan tudjam. ;)

Nagynénédet érdemes kérdezni és megfigyelni hogy csinálja, ha téged máskor egyből megharap.

2015. aug. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az én hörcsögöm is, ha nem az én kezem volt közel hozzá, akkor minden második embert megharapott. Az én kezemben meg mindig megnyugodott.
2015. aug. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tuti nem unta meg a kezemben levést, mert b 5 másodperc után harapott meg
2015. aug. 6. 11:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és a nagynéném simán kivette a ketrecből és a hörcsög meg tiszta nyugodtan ült a kezében
2015. aug. 6. 11:26
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy #1 miből vetted le, hogy nem értek a hörcsögökhöz?
2015. aug. 6. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert téged megharap és nagynénédet nem.

Amúgy ez is olyan, hogy valakinek ősztőnősen jön valami, másnak tanulnia kell. Én is vagyok így is úgy is. ;) Nem szégyen az/ez.

Akkor az van, hogy vagy te vagy nyugtalan már, hogy megharap és ott rontod el, mert megérzi és ő fél. Vagy rosszul simán tarod.

Nyugodtan kell viselkedni egy állattal szemben, ha tőle is azt várod el.

2015. aug. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát én szerintem teljesen nyugodt voltam...
2015. aug. 7. 08:05
 8/8 A kérdező kommentje:
És szerintem az állatoknál is van olyan, hogy egyik embert szeretik, a msikat meg nem... mint az embereknél...
2015. aug. 7. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!