Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sün tartók, miért nem fogadját...

Sün tartók, miért nem fogadjátok el? Éjjeli állatról beszélünk?

Figyelt kérdés

tagja vagyok egy facebookos csoportnak,ahol süniket tartók vannak. kb minden nap látok olyan posztot, hogy puffog és mérges ha zavarják, meg miért alszik egész nap, mit lehetne tenni. meg hogy este milyen zajos, miért nem alszik

könyörgöm, ilyen nehéz utánaolvasni egy állatnak mielőtt megveszem? lehet persze csalni, hogyha nappal akarom piszkálni akkor lehúzom a redőnyt és imitálom neki az éjszakát.. de csak van egy belső órája neki is. ez olyan, mintha minket éjszaka piszkálna valaki állandóan, nem hagyna aludni. nappal meg hozzánk se szólnának. értitek? és akkor csodálkoznak, hogy 2-3 évig él a sün. jó nem olyan hosszú az élettartama amúgy sem, de főleg nem ha stresszben tartjuk és nem hagyjuk aludni .

komolyan szerintem olyannak való sün aki reggel elmegy és este jön haza a munkából,suliból. akkor tud vele foglalkozni és nem is csinál bajt. na meg aki rossz alvó az betesz az ágya mellé egy sünt..aki nyilván éjszaka kerekezik,rohangál, mászik,ásik stb.. és akkor olvasom a bölcs tanácsokat, hogy vedd ki éjjel a futókereket. már nem azért de a sün a szabadban éjjelente sok km-t megtesz, ha már fogságban tartja valaki, akkor legalább ne fossza meg a minimális sétától...komolyan eszem megáll, hogy minden hülye vehet állatot, 0 utánaolvasás és szakértelem nélkül.


2015. aug. 7. 06:45
 1/7 A kérdező kommentje:

nyilván párszor odaírtam a poszthoz, hogy talán nem kéne állandóan felkelteni és piszkálni nappal...de csak a negatív kommentet kaptam, mert jöttek a nagy okosok aki szerint hamar megtanulja, hogy nappal legyen fent és ugye éjjel vegyük ki a futókerekét

nekem sok állatom van de mindennél próbálom visszaadni a természetes közeget,feltételeket. ebbe az is beletartozik, hogy elfogadom, hogyha más az életvitele az állatnak és nem próbálom megváltoztatni.

2015. aug. 7. 06:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért veszik meg, mert divat lett. Fogalmuk sincs arról, milyen állat, mire van szüksége. Nem is nagyon érdekli őket, csak az hogy menő.
2015. aug. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudják felmérni, hogy amit csinálnak az állatkínzás! Nem szeretik az állatot valójában! Nem fogadják el a természetes szükségleteiket!
2015. aug. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem nincsen sünöm,ezt elfelejtettem írni. bár egy időben akartam, aztán rájöttem, hogy nem tudnám hova tenni a hálón kívül. de itt meg napközben pakolászok,zajolok. és rosszul alszok, még a telefon rezgésre is felkelet. szóval végül nem vettem, de nagyon érdekes állatnak tartom őket, ezért léptem be a csoportba, mert nem kizárt,hogy a jövőben vennék.(költözés után)
2015. aug. 7. 07:15
 5/7 A kérdező kommentje:

sok videót néztem a neten.és a külföldieknél láttam, hogy van aki szobanagyságú helyet alakított ki neki, ahol mindenféle játék és kerék van.nekem inkább az olyan tetszik, kizárt, hogy 100as ketrecbe tenném ahol nem is maradna nagyon hely a kötelező felszerelések berakása után.

de itt ugye nem is ez volt a kérdés, hanem az éjszakai dolog:) köszi a válaszokat

2015. aug. 7. 07:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert idióták és azt gondolják "jaj majd úgyis átnevelem".

Félreértés ne essék, meg lehet próbálni, és gondolom van olyan süni aki előbb-utóbb átszokik nappali életmódra ha nappal kap kaját/akkor törődik vele a gazdi, de ezt nem kell kényszeríteni.

2015. aug. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia.2 hónapja van sünim.Engem nem zavar,hogy egesz dèlelőtt alszik.Akiket ismerek,hogy sünije van ők ahogy te is irtad miután haza èrnek a munkából akkor szoktak vele foglalkozni.Most,hogy nyár van èn este fèl 10körül szoktam kivinni amit nagyon èlvez. (Kertesházban lakunk).viszont,hogy lassan kezdődik az iskola rá kell majd szoktatnom,hogy nem 10kor keltem fel hanem mondjuk 7kor.nálam most,hogy ilyen meleg van nincs is benn a ketrecbe.valahogy nincs szívem betenni oda.amikor bent volt a ketrecbe èjjel sem vettem ki a kereket ,mert ennek hangja sincs.ha esetleg hangoskodik hat igy jartam.engem ugy nem zavar.most hogy kinn van is szokott matatni èjjel,de hát ez van.

Aki meg nem viseli el annak meg nem való süni!!!!!!

2015. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!