Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti miben tartjátok a nyuszitokat?

Ti miben tartjátok a nyuszitokat?

Figyelt kérdés
Mármint milyen, mekkora ketrecben? Vagy szobában? Kint? Hogy van berendezve a helye? Mennyit engeditek ki?
2015. aug. 10. 16:58
 1/6 anonim válasza:

Törpenyuszinak 50x100 cm a minimum.

A ketrecben alomtálca, natúr fapellettel, háromszögletű polc, önitató friss vízzel, és szénatartó mindig friss, sok szénával (ez a nyuszi fő tápláléka)

Kiengedni felügyelet mellett szoktam olyan helyen, ami a nyuszira sem veszélyes, és ő sem tud kárt tenni semmiben (vezetékek elzárása)

Több infóért olvasgasd a torpenyul.hu oldalon, és bátran kérdezz is!

2015. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az én törpenyuszim lakhelye egy 1×1 m-es ketrec.Az aljába fűrészport rakunk, mert az remekül felszívja a nedvességet. Van egy kis odúja is a ketrecén belül, sokat van ott. 2 naponta kiengedem az udvarra, amíg kint vagyok vele. (teljesen zárt az udvarunk, végig le van öntve betonnal az alja így semmi esélye az elszökésre) Egyik barátnőm a szobájában tarjta (mivel nem egy büdös állat, legalábbis az enyém se, meg az övé sem) és csak a kertben engedi ki, mivel nem igazán szobatiszta állatok.


Remélem tudtam segíteni:)

2015. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
spirituszban
2015. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2x3 méteres sarok van neki a szobámban elkerítve, néha onnan is kijöhet. Amúgy egy 100x50-es ketreccel kezdtem, ez jó is volt amíg kicsi volt, de egy felnőtt törpenyúlnak az már édes kevés hely. Meg volt benne őrülve.

Van neki háza, puha fekvőhelye, így melegben van neki egy lapos kő is, amin fekszik, mert amúgy a többi rész padlószőnyeg. Vannak játékai, rágókái, alagút, itató, tál, szénatartó, és egy macskavécé amibe pisil.

2015. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi bográcsban tartjuk őket leggyakrabban.
2015. aug. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem kettő van, kint az udvarban építettünk nekik egy emeletes ketrecet. Az alsó része 6 m², az oldala végig rácsos, az alja többnyire fű és föld, de ezalatt is van rács, hogy ne ássák ki magukat. Egy kis részt lecsempéztük, ilyenkor nyáron azon hűsölnek. Itt található még egy alagút, szénatartó és a tálkáik. Egy kis lépcsőn fel tudnak menni az emeletre, ami 2 m² és minden oldala fából van, tulajdonképpen egy nagy házikó. Van benne egy macskaalomtálca fapellettel és itt is egy etetőtál, valamint szénatartó. A teljes ketrecnek van teteje. Sajnos csak ritkán engedem ki őket az egész udvarba szaladgálni, mert csak félig van elkerítve, el tudnának szökni, ha akarnak. Szóval nagyon kell figyelni rájuk, mást nem lehet közben csinálni, így erre nem sűrűn van időm.
2015. aug. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!