Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek a törpe nyúl...

Szerintetek a törpe nyúl miben jobb mint a kutya, macska meg a többi házi állat?

Figyelt kérdés
2015. aug. 14. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Nem jobb, hanem más. Nem lehet összehasonlítani egy rágcsálót egy házőrző kutyával. Mit szeretnél pontosan kérdezni?
2015. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát hogy mivel illetve van e előnyöm hogyha nyuszim van
2015. aug. 14. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés relatív, hiszen nekem például előny a kutyával szemben, hogy nem kell sétáltatni, más viszont pont hogy szeret sétálni vele ill. van rá ideje. Nekem nincs. Jelenleg két nyuszim van, bár nem törpék. A sétáltatáson kívül jobb, hogy kevesebb helyre van szükségük meg úgy általánosságban kevesebb foglalkozásra, és valamivel olcsóbbak is. A kutya évi oltása eleve drágább a legtöbb helyen, plusz a chip. Bolognese kutyám volt, állandóan kutyakozmetikushoz jártunk, mert a hófehér bundája fekete volt és kintről beleragadt mindenféle kosz. Kinti kutya volt, én meg bevallom nem voltam hajlandó rendszeresen fésülgetni stb. Az egyik nyuszim (kinti) bundája szintén fehér, de az mindig csillog-villog, minden szál pontosan áll, sosem koszolja, kócolja össze. Persze ez azért (is) van, mert a bunda jellege egészen más. Számomra az etetés is olcsóbb, mert ismerőstől ingyen kapom a szénát és télire a szalmát. Ezenkívül többnyire vadnövényeket esznek - szintén ingyen szedem a mellettünk lévő mezőről. A tápot veszem, de abból csak nagyon keveset esznek és a 300 Ft-os zacskó jósokáig elég.

Egy elég hülye érv, hogy miben jobbak, de azért mégis: szagtalan a kakijuk! A nyúlbogyók egyáltalán nem büdösek, ráadásul kemények és kicsik is, könnyen össze lehet őket szedni, ha belelépsz abból sincs probléma, egyáltalán nem olyan undi, mint a kutyakaki. Tulajdonképpen nesquik. :D Bár a pisijük büdös, megfelelő alom és takarítás mellett nincs szag.

Ami másnak talán nem olyan jó, de nekem igen, az az, hogy kevésbé ragaszkodnak. Mármint nagyon jó kapcsolatom van a nyuszijaimmal, imádom őket és azt hiszem, ők is szeretnek. Mindig odajönnek hozzám simogatásért, gyakran követnek, de közel sem olyan mértékben, mint a kutyám, ami mindig mindenhova jött utánam, ha leültem, beugrott az ölembe, mikor meguntam, leraktam, akkor a lábamon feküdt, nyaldosott stb. Jó érzés volt, hiszen a szeretetét fejezte ki, de nem hagyott dolgozni.

A macskám detto.

Volt még hörcsögöm, tengerimalacaim és halaim is, na ők aztán végképp kis helyet foglaltak, olcsók is voltak, de az ég világon semmit sem tudtam velük kezdeni. Nézegettem őket, etettem és ketrecet pucoltam. Éjszaka meg fogtam a fejem, turkáltak, rágcsáltak, nyikorgott a kerék stb.

Sokkal többet egyébként a nyulakkal sem lehet kezdeni, de egy nyúl azért mégiscsak okosabb, mint egy hörcsög. Ha az embernek van ideje, türelme hozzá, akkor lehet nekik trükköket tanítani, akár egy kutyának. Számomra szeretetreméltóbbak is, aranyosabbak. Imádom azokat a hosszú füleiket, a hatalmas hátsó mancsaikat, ahogy szerencsétlenek csak ugrálva tudnak közlekedni, ahogy a kis orruk egész nap jár, az elképesztően puha szőrüket, ahogy csámcsognak és ahogy felborulnak, mikor pihenni készülnek.

Mindezek ellenére ha lenne kellő időm és helyem, én kutyát tartanék. Nem gondolom, hogy a nyúl jobb, mint egy kutya, bár kevesebb gond. Nálam a háziállat sorrend a következő: kutya, nyuszi, macska, görény, csincsilla és innentől a többi mind egy szinten van. Persze mindenkinek más tetszik. Ez csak az én véleményem volt.

2015. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!