Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől lehet hasmenése a...

Mitől lehet hasmenése a dzsungáriai törpehörcsögnek?

Figyelt kérdés
2 napja nem evett, sokkot kapott, ma meg evett meg almát is harapdált, de kivettem a kis szemét kamillázni, és akkor láttam, hogy világos barna nagyon büdös valami lóg ki szegényből. Egyből gondoltam hasmenése van. Mi a teendő? Orvosnál 2 napja jártunk vele, azt mondta nem lesz baja, de én nagyon aggódom.

2015. aug. 14. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a szeme is be van gyulladva,lehet,hogy valami kombináltabb fertőzést/vírust kapott el. De az is lehet,hogy vizes zöldséget kapott. Egy-két napig hagyhatod megfigyelés alatt, ha felpuffad, vagy nem marad abba a hasmenés, érdemes orvoshoz vinni.
2015. aug. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
paradicsomot evett tegnap, meg itattuk golyós itatóból, mert nem ivott nem evett 2 napig a sokk miatt (ezt orvos mondta) aztán lehet szegénynek sok volt a paradicsom és a víz :( kivettem tőle az almát, mert ma azt kapott reggel. Nem tudom, itassam meg vagy ne? mert az itatót a sokk óta nem használja, és nagyon meleg van
2015. aug. 14. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez egyszerűen majd elmúlik. A leírtak alapján kicsit nagyobb a baj. Én mindenképpen elvinném egy egzotikus állatokhoz értő állatorvoshoz (ha az a doki is ilyen, akihez vitted, akkor ugyanoda), mert ez nem normális.

Víz és friss lédús gyümölcs és zöldség mindig legyen előtte, lehetőleg több féle, mert az állatok gyakran ösztönösen tudják, hogy mi jó nekik, így majd kiválasztja a lehetőségek közül, hogy melyik jó neki.

Jobbulást a kis pocoknak! :)

Egyébként a szilva is okozhat hasmenést. Ha kapott a napokban, akkor az lehet a baj.

2015. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze,hogy itasd! Ilyen melegben muszáj inni, ráadásul ha hasmenése van, akkor még többet kell, mert a hasmenéssel folyadékot és ásványi anyagokat veszít. Az almát is add vissza, miért vetted el tőle? Legyen előtte száraz táp is. És gondolom az árnyék magától értetődő.

Paradicsomot viszont nem erőltetném.

2015. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!