Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacokról és itatásról...

Tengerimalacokról és itatásról kérdeznék:egyik tálból másik itatóból iszik. Azonban belefeküdni is szeretnek a tálba, ami nem tudom jó-e nekik. Rövid ideig, hőségben lenne bent a tálka, ez gond lehet?

Figyelt kérdés
Két különböző gazditól kerültek hozzám, két hónaposak, és különböző módszerekhez voltak hozzászoktatva: az egyik tálkából iszik, a másik itatóból. Gondoltam amíg mindketten megszokják az itatót, még bent hagyom a tálkát a vízzel, ugyanis csak egy hete vannak nálam. Viszont annyira megszerették, hogy naponta többször is félig bele fekszenek, és folyton körülötte vannak. Gondolom jó érzés nekik, hiszen nekik is ugyanannyira lehet melegük, mint nekünk, embereknek. De nem gondoltam, hogy ennyire meg fogják szeretni. Akárhányszor arra gondolok, hogy na, most kiveszem a tálkát, olyan szemekkel néznek rám a lábaikat belelógatva, hogy nincs szivem. :) Viszont félek, hogy esetleg megfáznak, vagy más bajuk lesz, mivel alapvetően fürdetni csak egy évben kb. kétszer lehet őket, és itt meg sok víz éri őket. (Természetesen pici a tálka, és kevés víz van benne.) Arra gondoltam amíg tart a hőség még bent hagyom, majd kiveszem és megpróbálom rászoktatni mindkettejüket az itatóra. Szerintetek jó ötlet? :)

2015. aug. 15. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azt, hogy egy textilbe csavart jégakkut teszel be, arra is rá tudnak feküdni, hűti is őket.

Amúgy nem lenne baj a tálka, de először rá kéne szoktatni a golyós itatóra azt a malacot, amelyik még nem tudja használni (minél előbb, annál jobb), de ha bent hagyod nekik a tálat, akkor sose szokik rá.

2015. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A jegaku tenyleg jo en is szoktam berakni nekik ebben a melegben. Inkabb elobb szoktasd ra az itatora es ha majd latod hogy tudja hasznalni akkor visszarakhatod nekik. Nyugi a viztol semmi baja nem lesz. A vadon elo rokonaik is kis tócsákba feküdve hütik magukat. Az téves allitas viszont hogy 2 szer lehet evente furdetni oket. Vizzel nyaron nyugodtan tobbszor is lehet. Csak a sampont kell 2 szer hasznalni egy evben. Eggyebkent en 10 eve tenyésztek malackakat es ha barmi fele kerdesed van nyugodtan irj privibe es segitek.
2015. aug. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!