Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jól tartom a dzsungáriai...

Jól tartom a dzsungáriai törpehörimet?

Figyelt kérdés

Plexis ketrec. A ketrec méretei:50cm hosszú

35cm széles

28cm magas

Van benne egy emelet, egy házikó(az emeleten)egy mókuskerék(szintén az emeleten)egy golyós őnitató és egy kajástál. Fóleg magkeveréket kap, néha friss gyümölcsöt és minden nap friss vizet(ásványvíz). Nappal nem nagyon zavarom, néha kiveszem aszt annyi. Hetente teljesen kipucolom a ketrecét(ercsd:friss alom ,kívűl bellül kisikálom és kidobom a még ottmaradt kaját)az alma 15l faforgács vagy pellet. A mostani melegben hűtőm.

A kisebb tesóim néha amikor nem vagyok ott kiveszik és nyúzzák(bár tagadják és nincs rá bizonyiték).

Csak azért kérdezem mert lassan egy éve van nálam, kisállat kereskedésből és zseretném tudni hogy kb menyi ideig lesz még vele és mien körülményeken tudnék javítani.13L



2015. aug. 16. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez fantasztikus! Nagyon jó,hogy ennyire foglalkozol vele.:)

Nekem van 2 dzsungim,meg 1 aranyhörim.:)

Szerintem ezen nem lehet mit javítani.:) esetleg megpróbálhatod,hogy sajtot adsz neki,vagy hetente 1x egy kis falat joghurtot adni neki.(Az ujjai végéről is lenyalják,igaz nekem csak az egyik Törpim szereti,de egy próbát megér szerintem.) Tényleg fantasztikus,hogy ilyen szeretettel bánsz Vele.:)

2015. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Holnap adok majd neki joghurtot(remélem izleni fogy neki).
2015. aug. 16. 21:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Jól tartod, csak annyi, ha valamiért legközelebb ketrecet kell venned, az nagyobb legyen. Nagyon minimum 60*40, de inkább nagyobb! (Nekem 85*35-ös egy kis dobogóval és egy 60*30-as teljes emelettel van, de ehelyett én is szeretnék nagyobbat.) Fogkoptatótól nem beszéltél, de gondolom, van neki. A friss gyümölcs maradékát ugye kiveszed? (főleg ebben a melegben).

Amúgy a dzsungik alkalmazkodnak valamelyest a napirendedhez, szóval ha ébren van napközben, és odamész a ketrechez, ha előjön, nyugodtan kiveheted napközben is (persze, ha alszik, akkor hagyd békén, ahogy eddig - de nálam 50%, hogy fenn vannak, és örülnek, ha akkor is van egy kis "lelki élet")

Én az alom egy részét át szoktam válogatni, és valamennyit mindig megtartok, mert ha mindent teljesen kicserélsz, akkor nem találja a régi szagmintáját, ami stresszelheti.

Ami nálam még nagy kedvenc, az egy 1 literes, 20 cm magas fűszertartó, amit feltöltöttem faforgáccsal, abban szeretnek mélyre ásni.

A másik kedvenc a homokfürdő (csincsillahomok), nem tudom, neked van-e olyan, részben bundatisztításra használják, részben az a wc, ami praktikus, mert könnyen, gyorsan tisztítható. (Egy sima műanyag doboz)

A harmadik kedvenc az alagútelemek (akár papírguriga, bár én a műanyagot jobban szeretem, mert az tisztítható, és jobban is néz ki.)

De persze ennyi minden gondolom, nem fér el nálad, legfeljebb ha kiveszed, akkor játszhatsz vele ilyenekkel.

Nem tudom, milyen anyagú házad van, én szeretem a fát, de betettem nekik kerámiacserepet is búvóhelynek, főleg ebben a melegben nagyon szeretik, mert kevésbé melegszik fel és levegősebb.

Amit én még adok nekik, az a széna, amit szeretnek hurcolni, kibélelni vele a házat, ilyenek.

Meg tettem be akváriumba való kezelt fát és kavicsokat is, hogy többféle anyaggal érintkezzenek, amikor mászkálnak.

Két évig szinte mindig elélnek, de hallottam már 4 évesről is, de az igazi kuriózum.

2015. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2. neked is köszönöm. Sajnos a homok és a nagyobb ketrec szülőfüggő de majd megtárgyalom. A ketrecet felszerelten vettük beépített müanyag házzal és mókus kerékkel. Ez utobbit kicseréltük mert nem tudta hajtani, most hagyományos mókus kereke van. A házikót is szeretném kicserélni de az is folyamatban van. Fogkoptató van gyümölcsöt természetesen kiveszem ha nem eszi. A faág jó ötlet majd szerzek neki.
2015. aug. 16. 21:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Az alap felszereléseken kívül semmi játék nincs bent neki. Az én hörimnek egy csomó játéka van. A Tiéd szerintem unatkozik. Amúgy megfelelően tartod, akár több mint két évig is élhet, de ezt senki nem tudja előre.
2015. aug. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 menő manó válasza:
Szerintem nagyon jól tartod a höridet én is ilyesmi környezetben tartom a hörimet és nállam 3,5 évig élnek a hörik. :)
2015. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!