Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért tartjuk a nyulakat...

Miért tartjuk a nyulakat ketrecben?

Figyelt kérdés
Csak engem zavar, hogy a nyuszikat olyan sokan pici ketrecekben tartják? Persze a többi állatról (egér, tengerimalac, gyík stb.) is beszélhetnénk, de ezek esetében szerintem még oké a ketrec vagy terrárium, ha a nagyobbat vesszük. Például egy hörcsögnek tengerimalac ketrecet. Bár valószínűleg azért érzem így, mert hozzájuk nem értek. Viszont a nyulakhoz igen. Ha a nyuszit bezárjuk egy kb. 120 centis ketrecbe, az olyan, mintha egy macskát vagy kiskutyát tartanánk ott, ugyanis a mozgásigényük ugyanannyi. Velük mégsem tesszük ezt. Akkor a nyulakkal miért?

2015. aug. 17. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert a hülyék azt gondolták hogy kisebb állat=kisebb mozgásigény pedig nem...!
2015. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod tanítani, hogy legyen szobatiszta, akkor tarthatod ketrec nélkül.
2015. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Igen, de ennyi erővel a csivava kisebb, mint egy nyúl. Mégsem láttam eddig ketrecben tartott csivavát.


#2 A nyulaknak nem kell megtanítani a szobatisztaságot, egy-két kivételtől eltekintve valamilyen szinten alapjáraton is azok. Úgy szobatiszták, mint egy kutya, macska vagy ember sohasem lesznek, ezt el kell fogadni, ugyanis evés közben szinte mindig bogyóznak és/vagy vizelnek. Szóval ahol táplálék van (táp, széna vagy zöld) oda kell alomtálca is, hogy evés közben abban álljanak. Így lesznek teljesen "szobatiszták".


Úgy tennék valamit, hogy megváltoztassam az emberek elképzelését a megfelelő nyúltartásról, de hát én így egymagam ehhez ugye kevés vagyok..

2015. aug. 17. 10:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért a nyúltartók 90%-a nem ítéli örökös ketrec általi életre a nyulát. A miénknek is van, sőt, van amikor saját önszántából megy a ketrecébe, lévén, hogy ott van neki a wc-je, itatója és etetője. Ha nem vagyunk otthon, nem tudunk rá figyelni, illetve este pedig a ketrecében van. Főleg, hogy az ideje nagy részét pihenéssel tölti, ha szabadon van engedve egész nap, akkor is nagyrészt fekszik, nem rohangál többet csak amiatt, mert most "szabadság" van.


Egyébként megkérdezhetem, hogy mit értesz az alatt, hogy értesz a nyulakhoz? Állatorvosin végeztél, vagy hivatásos és elismert nyúltenyésztő vagy?

2015. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A hobbinyúltartók 90%-a 100, 120 vagy 140 centis ketrecben tartja a nyusziját és naponta néhány órára kiengedi. Ráadásul ezt többnyire délután teszik, amikor a nyulak nagy valószínűséggel tényleg csak pihennek.

Visszatérve egy kicsit a kutyával való összehasonlításhoz: a kutyák is a nap nagy részében csak pihennek. Akkor nekik is jó az ilyen kicsi ketrec és néhány óra kiengedés?


Nem végeztem állatorvosin és nem vagyok elismert nyúltenyésztő, bár a szüleim azok voltak. Én a nyúltenyésztésért sem voltam annyira oda, mert 140 centis ketreceink voltak, s bár a tenyésznyulaink rendszeresen, viszonylag sok időre ki voltak engedve, az sem volt elegendő.

Az öcsém egyébként állatorvosin végzett, ettől függetlenül nem igazán ért a nyulakhoz.

Tehát ha valaki állatorvos vagy nyúltenyésztő, nem azt jelenti, hogy ért is hozzá. Az állatorvosok nagy része csak a betegségeket ismeri jól, a tenyésztők többségének pedig nem számít, hogy helyesen tartsa a nyulat. Nyilván van pár kivétel is.

Nekem hobbi célból több évtizede vannak nyulaim, bár ez sem feltétlenül jelentené azt, hogy értek is hozzájuk, de én azt hiszem, elmondhatom magamról, hogy értek.

2015. aug. 17. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:
De a nyuszik alkalmazkodnak :) Suliidőben 5 után tudtam kiengedni őket, egészen éjfélig aktívak voltak. Aztán most nyáron kint vannak sokszor délelőttől, így egész nap aktívak, éjszaka pedig csak alszanak.
2015. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egyet értek veled kérdező!

sajnos nem csak a nyulaknál van ilyen téves elképzelés,hogy kis helyen is elfér.. ugyanígy tartanak halakat,hüllőket,kisebb rágcsálókat,madarakat is picurka helyen.

Magyarországon nagyon kevés felelős állattartó van.

én nagyon örülnék egy új állatvédelmi törvénynek, ahol keményen fellépnének azok ellen, akik az előírt minimum hely alatt tartják ezeket az állatokat.

nem kötelező állatot tartani, akik nem képesek az alap körülményeket biztosítani, ne tartsanak. ilyen egyszerű.

2016. máj. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!