Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulat akkor is be kell...

Törpenyulat akkor is be kell oltani, ha csak lakásban van?

Figyelt kérdés
Lakáson belül van csak a nyúl (másfél éves) még nincs oltása, az ablakon szunyogháló van, semmilyen bogár nem tud bejönni. Fontos nekik az oltás ilyenkor is?

2015. aug. 17. 22:10
 1/9 Tozser Alex válasza:

Igen!

Nagyon erzekenyek, nekik barmi jelentheti a vegzetest.

Nekunk is van, ha nincs beoltattva, nagyon sok, sulyos veszelynek van kiteve,

2015. aug. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
13%
Nem kötelező az oltás, és ha van szúnyoghálód akkor nem kell. Nekem 2nyuszim van/volt, egyik se lett beoltva és sajnos az egyik el is pusztult.
2015. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tozser Alex válasza:
Nah látod, el is pusztult..Jobb beoltatni hiddel:)
2015. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, de érdemes. Nálunk is van szúnyogháló mindenhol, mégis betéved egy-két szúnyog. Hozzátok is berepülhet egy és ha szerencsétlenek vagytok, pont az az egy fogja megfertőzni. Kevés rá az esély, de nem kizárt. Rajtad múlik, kockáztatsz-e. Egyébként nem csak a szúnyog terjesztheti a halálos betegségeket, hanem más rovarok és rágcsálók is (egér, kullancs, bolha, tetű, poloska, bögöly stb.). Egyszer én a benti nyuszimon, ami sohasem volt kint, találtam egy kullancsot... Amúgy van más állat is a házban (kutya, macska)?
2015. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kutya, és kettő törpehörcsög
2015. aug. 17. 22:43
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Kutya mellett szerintem mindenképp oltasd be. A kutya gondolom jár ki, behozhat mindenféle vírust, élősködőt.
2015. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Volt szúnyoghálóm, de nem volt beoltatva a nyuszim és sajnos el is pusztult kb. 3 évesen. :(
2015. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Oltasd be! A szúnyogháló nem sokat jelent, mert gondolom időnként kinyitjátok az ajtót és kimentek, ekkor pedig berepülhet egy szúnyog.

A 6-os választ meg nem tudom ki pontozta le, de a válaszolónak igaza van, a kutya biztos sétál és behozhat kullancsot, bolhát vagy valamit, ami ugyanúgy vérszívó és ugyanúgy megfertőzheti a nyuszit a halálos RHD-val vagy mixomatózissal.

2015. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ti is hazavihetitek neki a betegséget. Kell az oltás. Ezen ne spórolj.
2015. aug. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!