Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem lesz baj velük?

Nem lesz baj velük?

Figyelt kérdés

Volt egy nőstény egerem, aki már teljesen felnőtt és ma, hogy ne legyen egyedül vettem neki egy társat. De az egér akit vettem mellé, az meg pici es fiatal, de szinten nőstény.

Nem fogja a nagy bántani a picit? Mert elég sokszor ahogy látom nyalogatja,legalábbis nekem annak tűnik és nem harapdálásnak. Lehet gondozni akarja?


2015. aug. 18. 23:06
 1/2 gyevickie ***** válasza:

Az egerek erősen társas lények. Ha bántani akarná, betolakodónak érezné akkor már megtépte volna. Az egerek szokták egymást tisztogatni, megérinteni, erősíti köztük a kapcsolatot. Általában nem szokták bántani a fiatalabb egyedet, a fiatal pedig elfogadja, hogy az idősebb felette áll a rangsorban.

Szóval ha azt látod, hogy tisztogatja a kicsit, akkor szerintem jól haladnak. Mindenesetre gondoskodj azért megfelelő mennyiségű búvóhelyről, be tudjanak húzódni valahova, ha magányra vágynak. Kókuszdióhéj, amin nagyobb lyuk van, lefektetett kerámia virágcserép, illatmentes wc-papír henger vagy akár a műanyag házacskák jók erre a célra.

2015. aug. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ez most megnyugtatott.

Házuk természetesen van, szóval az elbujassal nincs problema. 😊

2015. aug. 19. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!